Ogłoszenia Duszpasterskie 20.09.2020

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w minioną niedzielę uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim.
  2. W dniu wczorajszym kolejne dwie grupy dzieci przystąpiły do I-Komunii św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w Białym Tygodniu codziennie – do piątku włącznie na Msze św. o godz. 18.00. Dziękujemy za piękne przeżycie tej uroczystości  a Rodzicom także za dar materialny przeznaczony na monitoring i alarm do Kościoła. Dzieciom i Rodzicom dzieci I-komunijnych z przed tygodnia dziękujemy za godne i odpowiedzialne przeżycie Białego Tygodnia. Bóg zapłać!
  3. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.
  4. We wtorek o godz. Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego a po Eucharystii spotkanie Koła w salce na plebanii.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  6. Wspólnotę Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej grupy modlitewnej zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.00   a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
  7. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka  i adoracja do godz. 19.30.
  9. Krąg Kościoła Domowego i małżeństwa pragnące włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy w niedzielę o godz. 16.00 na spotkanie  w salce na plebanii a potem o godz. 18.00 na Mszę św. do kościoła.
    • w poniedziałek: święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
    • w środę: wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  11. Przypominamy, że rozpoczęła się już katecheza sakramentalna dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. Katechezy odbywają się w czwartki: I grupa o godz. 9.30, II grupa: o  11.30 i III grupa o godz. 14.00. Trwają już także katechezy  dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – I grupa: w poniedziałek o godz. 19.00; II grupa: w czwartek o godz. 18.30. Katechezy odbywają się  w salce na plebanii.
  12. Informujemy, że w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2021 rok.
  13. W dniu dzisiejszym taca inwestycyjna przeznaczona na nowe żyrandole do naszej świątyni. Żyrandole maja być gotowe przed Świętami Bożego Narodzenia. Za wszelkie ofiary także te przesyłane na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Gościa Niedzielnego, Niedzielę, List do Pani i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Zofia Czołba l.100 z ul. Szarych Szeregów. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego  tygodnia. Szczęść Boże!