OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.12.2019

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 10.00 odnowienie przyrzeczeń dla małżeństw sakramentalnych.
    2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 W ramach dziękczynienie na zakończenie Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie  będziemy dziękować za kończący się rok, przepraszać za zło i prosić o potrzebne łaski na Nowy 2020 Rok.
    3. W środę  1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej. Rozpocznijmy Nowy Rok z Panem Bogiem!
    4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
    5. W czwartek ze względu na kolędę Msza św. wieczorna o godz. 16.00 (a nie  o 18.00).
    6. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie.
    7. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas Mszy św. porannych i  od godz. 16.00. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. O godz. 16.30 na Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci.
    8. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę  również od godz. 9.00.
    9. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
    10. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
    11. W następny poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Dzieci prosimy, by na Mszę św. o godz. 11.30 przyniosły korony i instrumentu muzyczne.
    12. W tym dniu (czyli 6.I.) zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii a także wszystkich Parafian i Gości na wspólny opłatek, który będzie  o godz. 16.00 najpierw w kościele życzenia, łamanie się opłatkiem i kolędowanie  a potem poczęstunek w salce. Panie serdecznie prosimy o upieczenie ciast na to spotkanie.
    13. Wizyta duszpasterska czyli kolęda w tym tygodniu wg. następującego porządku:
      •  dzisiaj 29. Grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 18,19,23.
      • w poniedziałek 30. grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 15, 25 oraz ul. Powst. Wielkopolskiego 68, 76 AB.
      • w czwartek 2.stycznia: ul. Powst. Wielkopolskiego 76 CDE, 78, 80.
      • w piątek 3.stycznia: ul. Powst. Wielkopolskiego 82, 89, 91, 93, 97, 101.
      • w sobotę 4. stycznia: ul. Powst. Listopadowego 1-5, ul. Powst. Wielkopolskiego domki: 1-87(nieparzyste) oraz 2-66 (parzyste) a także ul. Powst. Warszawskiego.
      • w następną niedzielę 5 stycznia: ul. Powst. Wielkopolskiego 103, 105, 107, 107AB.

Kolędę  rozpoczynamy od godz. 16.00 a w soboty i niedziele od godz. 15.00

14. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
    15. Biuro parafialne w okresie kolędy czynne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 10.00, a w sytuacjach nagłych prosimy o kontakt z kapłanem zaraz po Mszy św. wieczornej.
    16. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje rekolekcje zimowe  w Gietrzwałdzie od 13-16 lutego 2020r. Szczegóły na plakacie i w gazetce „Perła”. Zapisy do 5 stycznia u Ks. Pawła.
    17.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer naszej parafialnej gazetki „Miłosierdzie”.
    18. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Jan Żemełko  l.75 z ul. Powstania Śląskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
    19. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro kończącego się roku, życzmy  udanego sylwestra i wiele błogosławieństwa w Nowym Roku. Szczęść Boże!