~ Ogłoszenia ~ V Niedziela Zwykła – 4 Luty 2018r.

1. W najbliższą sobotę 11-ego lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego z racji święta Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych wszystkich, którzy w sposób szczególny zostali powołani do uczestnictwa w cierpieniu Jezusa Chrystusa. W naszej parafii wszystkich chorych i starszych zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. na godz. 13.00. Po Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem tzw. błogosławieństwa lourdzkiego. Zadbajmy aby pomóc tym osobom przybyć w tym szczególnym dniu na Mszę św.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
• w poniedziałek – wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy
• we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
• w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

3. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek przed kościołem na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Wyrażamy wdzięczność naszym Paniom i Panom za uprzątniecie szopki i dekoracji bożonarodzeniowej.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.

6. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.

8. Ks. Proboszcz z posługą sakramentalną uda się do chorych w piątek tj. 9 lutego od godz. 9.00.

9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a uczniom, nauczycielom i katechetom owocnego wypoczynku w drugim tygodniu ferii. Szczęść Boże!