Ogłoszenia Duszpasterskie 04.03.2024

1. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach świętych rozpoczynamy Rekolekcje Święte, które potrwają do środy włącznie. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotce a także na stronie internetowej. Uczyńmy wszystko, by znaleźć czas na te spotkania z Chrystusem. Dorośli mają nauki codziennie w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 poprzedzone pół godziny wcześniej nabożeństwem. Uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków zapraszamy od poniedziałku do środy: klasy 4-6 na godzinę 10.30, klasy 0-3 na godzinę 11.30 a klasy 7 i 8  na godzinę 12.30.
  2. Msza św. dla naszych starszych i chorych Parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia  będzie w środę o godz.9.00. Zwracamy się z prośbą o przywiezienie w tym dniu tych osób na Eucharystię.
  1. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek, wtorek i środę   od godz. 8.30 – 9.30 i od 17.30-18.30. Dla dzieci w środę od 10.00-11.00 i o 12.30. Bardzo wszystkich prosimy: pojednajcie się z Bogiem!
  1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.30; dla dzieci o godz. 16.30. Niech nikogo z nas na tych nabożeństwach nie zabraknie.
  1. W czwartek przypada I-czwartek miesiąca. W tym dniu wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 8.00-9.00 i po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  1. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Wspólnoty Cenacolo pomagającej osobom zagubionym w życiu i mającym problemy z nałogami. Na każdej Mszy św. usłyszymy świadectwo i wiadomości o tej wspólnocie.
  1. Za tydzień zbiorka do puszek przed kościołem na pokrycie kosztów zakupu oleju opałowego do ogrzewania kościoła. Informujemy, że w środę zakupliśmy 6 tyś. litrów oleju za który zapłacilismy 31.140 zł. Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 10 zł).
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani i naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W poniedziałek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Ks. Kazimierza Południaka – z okazji imienin.
  2. W piątek o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z prośba o potrzebne łaski dla Ks. Jerzego – z okazji Jego 79-urodzin.
  3. W Wielkim Poście ze względu na drogi krzyżowe biuro parafialne w piątki czynne będzie od 9.00-10.00 a nie jak dotychczas od 19.00-20.00.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Maria Banaszak l.90 z ul. Legionów. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!