Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 10.03.2024

 1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii przedstawicieli Wspólnoty Cenacolo pomagającej osobom zagubionym w życiu i mającym problemy z nałogami. Na każdej Mszy św. usłyszymy świadectwo i wiadomości o tej wspólnocie.
 1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i za tydzień o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
 2. Braci ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętych Panów zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św.  a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego a po Niej spotkanie Koła w salce na plebanii.
 1. W czwartek o godz. 17.00 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek zapraszamy całe rodziny na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 19.00. Przejdziemy trasą jak w ubiegłych latach. Na to nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece lub znicze, które na zakończenie złożymy przy krzyżu misyjnym.
 1. W piątek ponadto droga krzyżowa o godz. 8.00 i o 16.30 dla dzieci.
 1. Bracia ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa zapraszają wszystkich chętnych do całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w nocy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie w piątek po drodze krzyżowej ulicami parafii a zakończenie w sobotę przed Mszą św. o godz. 7.30. Osoby chętnę do adoracji w poszczególnych godzinach prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Chodzi o to, by kościół nie był pusty. 
 1. W najbliższą sobotę dzieci  z klas III przystąpią do pierwszej spowiedzi.  Dzieci i ich rodziców zapraszamy na godz. 14.00 do kościoła na nabożeństwo pokutne, po którym najpierw dzieci a później rodzice przystąpią do sakramentu pokuty i pojednana.
 1. W następną niedziele będziemy gościli w nasze parafii panią Dorotę Hałasa z Japonii, która opowie o Matce Bożej w Akicie. Zainteresowanych religijnościa w Japonii zapraszamy w sobotę o godz. 17.00 do salki na plebanii na  spotkanie z Panią Dorotą, która będzie mówiła o Kościele w Japonii  i o św. Maksymilianie M. Kolbe.
 2. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie używanych ale w dobrym stanie zabawek i pluszaków z przeznaczeniem na zbliżający się parafialny festyn odpustowy. Można je złożyć w zakrystii lub na plebanii. Z góry za ten dar serca dziękujemy. 
 1. W dniu dzisiejszym zbiorka do puszek przed kościołem na pokrycie kosztów zakupu oleju opałowego do ogrzewania kościoła. Przypominamy, że w ubiegłą środę zakupliśmy 6 tyś. litrów oleju za który zapłacilismy 31.140 zł. Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 1. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 10 zł).
 1. Udających się w kwietniu na pielgrzymkę do Grecji zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę o godz. 16.00 do salki na plebanii. Są jeszcze wolne miejsca. 
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parfianki: śp. Anna Fryc l.91. z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Urszula Zabłocka l. 92 z ul. Powstania Śląskiego. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!