Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 04.06.2023

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 1. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa.
 1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy porannej  i po południu w ramach nabożeństwa  czerwcowego.
 1. W najbliższy czwartek 8 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 po procesji  i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kopernika – Redłowską – Cylkowskiego – Powstania Wielkopolskiego – Herberta – Bohaterów Starówki Warszawskiej – Redłowską – Kopernika. Ołtarze będą usytuowane w tradycyjnych miejscach: I – na ul. Powstania Wielkopolskiego, II – na rogu ul. Herberta i Powstania Wielkopolskiego, III- na ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej , IV – na ul. Kopernika przy kościele. Zachęcamy do udziału w procesji, która jest szczególną możliwością do modlitwy i publicznego wyznania swojej wiary.
 1. Tak jak w latach poprzednich wszyscy poczujmy się odpowiedzialni  za przygotowanie ołtarzy, dekoracji, kwiatów i wystroju trasy procesji dla Jezusa Eucharystycznego, który wyjdzie na ulice naszej dzielnicy. W czasie Mszy św. i procesji towarzyszyć nam będzie  orkiestra  dęta pod dyrekcją Kapelmistrza p. Kazimierza Czarneckiego. Na procesję zabierzmy ze sobą śpiewniki. 
 1. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc przy budowaniu ołtarzy i o przystrojenie okien naszych domów i mieszkań nie tylko na trasie procesji. Niech udekorowanie okna choćby najmniejszym symbolem religijnym, będzie przyznaniem się do Chrystusa.
 1. Emblematy do dekoracji okien na Boże Ciało można zakupić przy wyjściu z kościoła. 
 2. Osoby, które mogły by pomóc przy niesieniu sztandarów czy chorągwi oraz wstążek prosimy o zgłaszanie się do Pań zbierających ofiary na kwiaty lub do zakrystii.
 1. Dzieci I-komunijne i rocznicowe, oraz pozostałe  dzieci i te młodsze i starsze zapraszamy na próbę niesienia poduszek, sypania kwiatków we wtorek i środę o godz. 17.00. przed kościołem. Bardzo prosimy,  aby wszystkie dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-komunii św. i rocznicowe wzięły udział w czwartek we Mszy św. o godz. 10.00 i w procesji w swoich strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc w tej kwestii.
 1. Kierujemy też serdeczną prośbę o przyniesienie z działek i ogródków kwiatów do sypania na Boże Ciało. Kwiaty (płatki) można składać do środy lub w czwartek rano w kruchcie kościoła do przygotowanych koszy.
 1. Spowiedź przed Uroczystością Boże Ciała w środę od godz. 17.30 – 18.30. Uczyńmy wszystko, by w tym dniu przyjąć Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.
 2. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30. 
 1. Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, abp Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 9 czerwca. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. 
 1. Informujemy, że w miniona niedzielę zebraliśmy  na remont plebanii  6426 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 1.  W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do przystrojenia ołtarzy na Boże Ciało.
 1. Już dzisiaj informujemy, że w czasie wakacji zmianie ulegnie porządek niedzielnych Mszy świętych. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. W ich miejsce będzie jedna Msza św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. nie ulegają zmianie. A zatem od 2 lipca do 27 sierpnia włącznie Msze św. niedzielne będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Laura Nestorowicz l. 96 z ul. Korczaka i śp. Elżbieta Kotkowicz l. 90 z ul. Powstania Ślaskiego. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i radosnego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!