Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 11.06.2023

 1.  Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa aż do czwartku włącznie.  Serdecznie zapraszamy. W czwartek poświęcenie wianków i ziół po Mszy św. We wtorek z racji czuwania fatimskiego czerwcowe o godz. 18.30.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali piękne ołtarze i dekorację kościoła. Wyrażamy  wdzięczność wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów oraz trasę procesji. Także osobom, które na czas procesji przestawiły swoje samochody. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Braci ze Wspólnoty św. Józefa za czuwanie nad całością i kierowanie ruchem. Dziękujemy Szafarzom,  Liturgicznej Służbie Ołtarza na czele z Ks. Marianem i Panem Janem za piękną ceremonię. Panom Kościelnym, Panu  Przemkowi za prowadzenie śpiewów, scholce dziecięcej pod kierunkiem Pani Ilony, osobom niosącym tuby, orkiestrze za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie poduszki, oraz różańca, osobom, które nad dziećmi czuwały- Paniom z Kościoła Domowego dorosłym za niesienie sztandarów, chorągwi i baldachimu,  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy w taki uroczysty sposób mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażam wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. We wtorek tj. 13 czerwca  przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00, o godz. 20.00 Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski.  Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
 1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30. 
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie Błogosławionych męczenników gdańskich, których postacie widnieją na mozaice w naszym prezbiterium;
 • we wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora K-ła;
 • w  środę – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na remont plebanii.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 1. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i radosnego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!