Ogłoszenia Duszpasterskie 05.03.2023

1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.30;   dla dzieci o godz. 16.30. Niech nikogo z nas na tych nabożeństwach nie zabraknie.
  1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia  z Koronkę przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w poniedziałek  o godz. 19.00 w kościele.
  1. Braci ze Wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
  1. Chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 12.00 na spotkanie w kościele.
  1. Dziewczynki, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięcej zapraszamy w sobotę  o godz. 11.00 na spotkanie w kościele.
  1.  Skupienie dla Współpracowników Misyjnych z Rejonu Gdyni odbędzie się w sobotę 11 marca br. o godz. 9.00 w Dolnym Kościele oo. Redemptorystów, Gdynia ul. Portowa 2. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  1. Informujemy, że po raz trzeci wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa w piątek 31 marca br.. Informacje na plakacie w gablotce i u braci ze Wspólnoty Mężczyzn.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone do puszek  w ubiegłą niedziele ofiary przeznaczone na pomoc dla Ukrainy. Zebraliśmy 2124,50 zł.
  1. W następną niedzielę przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek  na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne. Koszt 10 zł.
  1. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić przez dwie najbliższe niedziele do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1.  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 34 zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę 18 marca br w godzinach od. 10.00 – 12.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  1.  Spotkanie dla rodziców młodzieży, która w tym roku ma przystąpić do bierzmowania oraz tej młodzieży odbędzie się w następną niedzielę tj. 12 marca br. po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Romuald Toszek l.86 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Adam Kapuściński l. 78 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej, śp. Jadwiga Łysoniek l. 90 z  ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej    i śp. Janina Herbasz l. 88 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego drugiego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!