Ogłoszenie Duszpasterskie 26.02.2023

1. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – szczególny czas do przygotowania się na Święta Wielkanocne. Mają nam w tym pomóc: modlitwa, post i jałmużna.
  1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.30; dla dzieci po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.30.
  1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z Koronką przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00.
  1. Młodzież klas VIII, która w roku 2024 pragnie przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie jutro tj. poniedziałek o godz. 18.40 w kościele.
  1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek  na godz. 18.00 na Mszę św. a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. Należących do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 do salki na plebani.
  1. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
  1. W czwartek po koronce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.
  1. W I-piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 7.00 – 7.30 i od godz. 16.00 – 18.30. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci a po Niej Droga Krzyżowa. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30  i 17.30. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek o godz. 8.00 i 18.30.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi  w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w następną sobotę również od godz. 9.00.
  1. Nabożeństwo I-sobotnie  zostanie odprawione w sobotę po Mszy św. o    godz. 7.30.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na tacę inwestycyjną przeznaczone na remont plebanii. Zebraliśmy 5504,40 zł.
  1. W dniu dzisiejszym przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek  na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.
  1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce samolotowo-autokarową do Włoch w terminie od 21-28 kwietnia br. Program jest wywieszony w gablotce, na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Galilei oraz Miłosierdzia. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności nasz Parafianin: śp. Michał Rutkowski  l. 20 z ul. Kisielewskiego. Jego oraz wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!