Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 06.02.2022

 1. W piątek przypada XXX Światowy Dzień Chorego związany ze wspomnieniem NMP z Lourdes.  Msza św. w intencji chorych i starszych naszych Parafian z udzieleniem  sakramentu chorych zostanie odprawiona o godz. 10.00. Po Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem tzw. błogosławieństwa lourdzkiego. Zwracamy się z prośbą o pomoc naszym starszym i chorym Parafianom w dotarciu do kościoła w tym dniu.
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 19.30.
 1. Wyrażamy wdzięczność naszym Paniom i Panom za uprzątniecie szopki i dekoracji bożonarodzeniowej. 
 1. Informujemy, że na czas Świąt Wielkanocnych wznawia działalność nasza schola liturgiczna. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w śpiew i grę w scholii, by jak najpiękniej  uczestniczyć w Triduum Paschalnym. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, we wtorki o godzinie 19:00 (od następnego tygodnia) z możliwością dopasowania terminu do wszystkich uczestników. Więcej informacji u ks. Proboszcza. Już dzisiaj też pragniemy wspomnieć, że w niedługim czasie będziemy poszukiwali osób pragnących włączyć się w liturgię paschalne poprzez czytania, modlitwę wiernych oraz procesję z darami.
 2. Pragniemy podać do wiadomości, że młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania we wtorek 22 marca o godz. 18.00. Szafarzem sakramentu będzie J.E. Ks. Bp Zbigniew Zieliński.
 3. Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego pragnie otoczyć swoja modlitwą również osoby umierające. W związku z tym Koronkę do Miłosierdzia Bożego pragnie odmawiać także za osoby konające. Jeżeli, ktoś zna taką  osobę lub ma w swojej rodzinie czy sąsiedztwie, to prosimy o informację telefoniczną lub  wysłanie SMS-a z Jej imieniem na numer: 510-103-600. Po otrzymaniu takiej wiadomości obejmiemy tę osobę naszą modlitwą. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablotce.
 4. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 5. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać!
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi  Parafianie: śp. Janina Szymaniak  l. 99  z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Bronisław Lewiński l. 90 z ul. Cylkowskiego.  Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 2. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!