Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 30.01.2022

 1. W środę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 oraz o godz. 18.00. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które w czasie Mszy św. zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw w intencji zakonów kontemplacyjnych. W tym dniu w całej Polsce zbierane są też ofiary na te zakony.
 1. Dzieci z klas III przygotowujące się do  I- komunii św. będą miały poświęcenie swoich świec w następną niedzielę tj. 06.02. br.  na Mszy św. o godz. 11.30. 
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
  • w czwartek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. możliwość błogosławieństwa za wstawiennictwem tego świętego, orędownika i opiekuna w chorobach gardła;
  • w sobotę – wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. 
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. 
 1. W I-czwartek miesiąca o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. 
 2. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas Mszy św. porannych i  od godz. 16.00 – 18.30. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. O godz. 16.30 na Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci. 
 1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę  również od godz. 9.00. Chorych Ks. Kazimierza z ul. Cylkowskiego i Szarych Szeregów odwiedzi Ks. Proboszcz w piątek a z ul. Powstania Śląskiego odwiedzi Ks. Paweł w sobotę.
 1. Nabożeństwo I-sobotnie  zostanie odprawione w sobotę po Mszy św. o  godz. 7.00.
 1. Małżeństwa, które chciałyby się włączyć we wspólnotę Kościoła Domowego zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na spotkanie do salki na plebanii.
 1. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych. 
 1. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie kościoła. 
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła. Dziękuję Paniom, które zgłosiły się do pomocy przy redagowaniu Miłosierdzia. Osoby, które mogłyby  jeszcze pomóc w tworzeniu gazetki proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.
 1. Przygotowujemy się do przeżywania 40-lecia naszej parafii. Osoby, które chciałyby się włączyć w Komitet Organizacyjny tych obchodów zapraszamy w czwartek  na godz. 19.00  na plebanię. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do Parafian o użyczenie zdjęć z ważniejszych wydarzeń w parafii. Podpisane zdjęcia z jakiej są uroczystości i z datą tej uroczystości oraz adresem właściciela prosimy przynosić do zakrystii lub do biura parafialnego. Zdjęcia potem zwrócimy.
 1. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze rozdają ulotki o możliwości odpisania 1% z podatku na Gdyńskie Hospicjum.
 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Hieronima Plaskata l.95 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Małgorzata Karcz l.98 z ul. Dywizji Kościuszkowskiej Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!