Ogłoszenia Duszpasterskie 06.03.2022

1. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – szczególny czas do przygotowania się na Święta Wielkanocne. Mają nam w tym pomóc: modlitwa, post i jałmużna.
  1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.15; dla dzieci o godz. 16.30.
  1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z Koronką przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00.
  1. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie i za Ukraińców. W naszej parafii modlimy się w tej intencji w czasie  Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 7.30 – 8.30 a także  od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00- 18.00 a w piątki od 15.00 – 16.30.
  1. We wtorek przypada Dzień Kobiet. W tym dniu szczególnie będziemy modlili się w intencji wszystkich Pań.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  1. Panów ze Wspólnoty św. Józefa  i wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy w środę na godz. 18.00 na Mszę św. a po niej na spotkanie w salce na plebanii.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji.
  1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. zapraszamy w czwartek na godz. 19.00 na spotkanie do Kościoła.
  1. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzież zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w kościele.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłosierdzia. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. Informujemy, że w niedzielę i środę zebraliśmy na pomoc dla UKRAINY 11.811 zł.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Caritas naszej archidiecezji zwraca się z prośbą o zbiórkę produktów  na rzecz poszkodowanych w czasie trwającej wojny na Ukrainie. Zebrane produkty zostaną przekazane osobom, które już dotarły do naszej diecezji oraz dostarczone na terytorium przygraniczne. Przygotowujemy się do systematycznej i długoterminowej pomocy. Prosimy o takie produkty jak: żywność z długim terminem przydatności do spożycia, środki czystości,  środki higieniczne,  produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki, koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry – tylko NOWE !!!, środki opatrunkowe.

Powyższe produkty można składać przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Na razie  w godzinach, w których otwarta jest świątynia. Za wszelkie wyrazy solidarności składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W następną niedzielę przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek  na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć paschaliki – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, które przynieśmy ze sobą w Wielką Sobotę  na liturgię o godz. 20.00, potem postawimy je na stole w czasie śniadania wielkanocnego a następnie możemy zanieść je i postawić na grobie naszych najbliższych. Koszt 8 zł.
  1. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności nasz Parafianin: śp. Zbigniew Winiecki     l. 91 z ul. Powstania Śląskiego. Jego oraz wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!