Ogłoszenia Duszpasterskie 13.03.2022

1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.15;   dla dzieci o godz. 16.30. Niech nikogo z nas na tych nabożeństwach nie zabraknie.
  1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia  z Koronkę przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00.
  1. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie i za Ukraińców. W naszej parafii modlimy się w tej intencji w czasie  Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 7.30 – 8.30 a także  od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00- 18.00 a w piątki od 15.00 – 16.30.
  1. Caritas naszej archidiecezji zwraca się z prośbą o zbiórkę produktów  na rzecz poszkodowanych w czasie trwającej wojny na Ukrainie. Przygotowujemy się do systematycznej i długoterminowej pomocy. Caritas prosimy o takie produkty jak: żywność z długim terminem przydatności do spożycia, środki czystości,  środki higieniczne,  produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki, koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry – tylko NOWE !!!, środki opatrunkowe.

Powyższe produkty można składać przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Na prośbę parafian część darów pragniemy przekazać do parafii na Ukrainie, której proboszczem jest Ks. Jan Wójcik, który posługiwał w naszej parafii. Za wszelkie wyrazy solidarności składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. Wspólnotę biblijno-modlitewną Marana tha i chętnych do tej wspólnoty zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie w salce na plebanii.
  1. W sobotę 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz.8.30.
  1. W dniu dzisiejszym przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek  na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 8 zł).
  1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na  II część stacji drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej. Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić przez dwie najbliższe niedziele do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego drugiego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!