Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 06.10.2019

 1. Nabożeństwo różańcowe  w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i w piątki  o godz. 16.30, a dla młodzieży we wtorki i w piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Przypominamy, że z inicjatywy grupy Czcicieli Bożego Miłosierdzia od 1 października w dni powszednie oprócz piątków bezpośrednio po Mszy św. wieczornej jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do modlitwy serdecznie zapraszamy. W piątki tradycyjne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Zachęcamy też wiernych to włączenia się w inicjatywę zwaną „Morzem modlitwy”. Polega ona na odmawianiu przez 2 miesiące codziennie jednej dziesiątki różańca  w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny. „Morze modlitwy” rozpoczyna się od jutra czyli od wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, a zakończy się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi, która w Fatimie i w Gietrzwałdzie prosiła o codzienne odmawianie różańca. Ulotki o tej inicjatywie znajdują się na ławkach. 
 4. W dniu jutrzejszym w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie NMP Różańcowej.
 5. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
 6. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 8. W następną niedzielę, 13 października przypada ostatni w tym roku dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.  
 9. Za tydzień w niedzielę, 13 października będziemy przeżywali XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!. Niech uczestnictwo w Czuwaniu Fatimskim  będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za osobę Św. Jana Pawła II i modlitwą w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Świętego Papieża Polaka. W tym dniu po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na stypendia dla młodzieży.
 10. Organizujemy konkurs dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Podpisane różańce przynosimy do kościoła do niedzieli 20. października. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 27 października br. na Mszy św. o godz. 11.30. 
 11. Panów ze Wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną a po Niej spotkanie  ok. godz. 19.00 do salki na plebanii.
 12. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w środę o godz. 19.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
 13. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych zostały wyłożone na ławkach. Wypominki listopadowe można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy też o wyraźne zaznaczenie, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 14. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać!
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego,  Niedzielę i  Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 16. Przypominamy, że w dniach 19-26 października organizujemy pielgrzymkę do Gruzji. Zostały jeszcze  2 miejsca. Zapraszamy do udziału.
 17. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Roman Uszko l.85 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 18. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Dodaj komentarz