Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 13.10.2019

 1. W dniu dzisiejszym, 13 października przypada ostatni w tym roku dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.  
 2. W dzisiejszą niedzielę, przeżywamy  także XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!. Niech uczestnictwo w Czuwaniu Fatimskim  będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za osobę Św. Jana Pawła II i modlitwą w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Świętego Papieża Polaka. Po Mszy św. młodzież przygotowująca się do bierzmowania zbiera do puszek ofiary na cele programu stypendialnego dla młodzieży objętej  opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszelkie ofiary składamy gorące podziękowanie –Bóg zapłać! 
 3. Metropolita Gdański zaprasza mieszkańców Gdyni na uroczyste obchody Dnia Papieskiego, które rozpoczną się dzisiaj o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta. Po modlitwie procesjonalne przejdziemy procesją różańcową w stronę Gdyńskiej Kolegiaty, niosąc relikwie św. Jana Pawła II.
 4. Nabożeństwo różańcowe przez cały miesiąc październik w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorki i piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Z okazji Czuwania Fatimskiego dzisiaj różaniec tylko o godz. 19.30. Nie będzie dziś nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30!  Serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek o godz. 18.00 Msza  św. w intencjach misji i Koła Misyjnego. Po Eucharystii spotkanie Koła w salce na plebanii.  
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.30 w ramach nabożeństwa różańcowego.
 7. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 8. Wspólnotę biblijno-modlitewną „Marana tha” zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej,  na godz. 19.00 do salki przy plebanii.
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30. 
 10. Wyrażamy wdzięczność za złożone w ubiegła niedzielę ofiary do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Zebraliśmy 964, 30 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczana na nowy wystrój prezbiterium naszej parafii. Jak widzimy prace trwają. W centrum zostanie zawieszony obraz Jezusa Miłosiernego, który stoi prze filarze. Przewidywane zakończenie w sobotę. W najbliższym czasie zostanie także zawieszony krzyż nad prezbiterium. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś serdecznie dziękujemy.
 12. Wyrażamy wdzięczność wszystkim Panom pomagającym przygotować naszą świątynię do tych prac a także tym wszystkim, którzy do tej pory złożyli swoje ofiary na nowe prezbiterium. Można to uczynić w biurze parafialnym z wpisem do księgi ofiarodawców albo na konto parafialne (numer w Gazetce Miłosierdzie: 29 1020 1853 0000 9102 0009 9978 ).
 13. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 14. Przypominamy także o konkursie dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych przedmiotów. Podpisane różańce przynosimy do kościoła najpóźniej w następną niedzielę.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Elżbieta Nagórek  l. 63 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 17. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz