Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 09.01.2022

 1. W dzisiejszą niedzielę – Niedzielę Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją kolędy śpiewamy do 2 lutego włącznie.
 1. W tym  tygodniu na modlitwę kolędową do kościoła- na Mszę św.  na godz. 18.00 zapraszamy  Parafian  wg. następującego porządku:
 • w poniedziałek 10. stycznia: ul. Powstania Śląskiego 2,4,6,8, 10, 39, domki i ul. Heweliusza;
 • we wtorek 11.stycznia: ul. Cylkowskiego 9,11, i domki;
 • w środę 12.stycznia: ul. Bałtycka, ul. Kisielewskiego, ul. Szarych Szeregów;
 • w czwartek 13. stycznia: ul. Miłosza, ul. Ruchu Oporu, ul. Czapskiego, ul. Stoczniowców, ul. Okrętowa;
 • w piątek 14. stycznia: ul. Kopernika 60-84 (parzyste), ul. Kopernika 73, 90-118 i 141-149;
 • w sobotę 15 stycznia: ul. Kopernika 125-135,135A, 137,137 ABC oraz  ul. Orląt Lwowskich.
 1. Przypominamy, że można też zaprosić kapłana na odwiedzenie domu lub mieszkania. Prosimy w takim przypadku o osobiste zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
 1. Składamy serdeczne podziękowanie chrześcijańskim „Bóg zapłać” za składane do puszki ofiary kolędowe czy przesyłane na konto parafialne. Przeznaczone są one na spłatę instalacji fotowoltaicznej. 
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 16.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30. 
 1. Po przerwie świątecznej wznawiamy katechezę sakramentalną. Młodzież do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 a dzieci do pierwszej komunii św. we wtorek lub  w środę o godz. 15.50.
 1. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy „Bóg zapłać”!
 1. W następną niedzielę comiesięczna „taca inwestycyjna” przeznaczona na stacje drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej. 
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli (2 numery) i naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie (zawiera sprawozdanie roczne). Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Tadeusz Sekudewicz         l. 89 z ul. Powst. Wielkopolskiego i   śp. Czesława Płotkowska   l. 90 z ul. Powst. Śląskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!