Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.12.2019

 1. Zapraszamy  wszystkich bardzo serdecznie  na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie – do następnego poniedziałku włącznie,  o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
 2. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Nauki ze Mszą św. dla dorosłych  w poniedziałek, wtorek i środę o godz.8.30 i 18.00.  Przed Mszą św. nabożeństwa o godz. 8.00 i 17.30. Dla dzieci nauki w poniedziałek, wtorek a w środę ze Mszą św. o godz. 16.30. Dla młodzieży nauki w poniedziałek, wtorek i środę ze Mszą św. o godz.19.00. Nauki dla młodzieży akademickiej i dla pracujących do późna  w poniedziałek, wtorek i środę ze Mszą św. o godz. 20.00. Od dziś do wtorku każdy dzień rekolekcji kończyć będziemy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30.  na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Ponadto Msza św. na zakończenie rekolekcji dla wszystkich naszych chorych i starszych  z sakramentem namaszczenia w środę o godz.11.00. Zwracamy się z prośbą przywieźmy  Ich do kościoła, pomóżmy przybyć na tę Mszę św. Niech nikogo z nas na rekolekcjach nie zabraknie.
 3. Spowiedź rekolekcyjna  przed południem od godz.8.00 w poniedziałek, wtorek i środę a po południu w poniedziałek od 17.30 -18.30 we wtorek i środę od godz. 16.00 do 20.30. W czwartek, piątek i sobotę okazja do spowiedzi w czasie Mszy świętych. W następnym tygodniu w poniedziałek a w Wigilię tylko rano. W Święta spowiedzi nie będzie.
 4. Z racji rekolekcji w tym tygodniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci przygotowujących się do I- komunii św. i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, a w zamian dzieci i młodzież przychodzą obowiązkowo na rekolekcje. 
 5. Grupę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy we wtorek na Mszę św. a po Niej na spotkanie w salce na plebanii
 6. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Marana tha w salce na plebanii.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 8. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 J.E. Ks. Bp Zbigniew Zieliński dokona poświęcenia naszego nowego tabernakulum i prezbiterium. Do udziału w tej Eucharystii serdecznie zapraszamy. 
 9. Już dziś informujemy że, Pasterka dla dorosłych i młodzieży pod opieką rodziców  będzie tradycyjnie 24 grudnia o godz.24.00, a dla dzieci Msza św. Pasterska w tym dniu o godz. 16.00.
 10. Informujemy także, iż w I Dzień Świąt św. nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00, pozostałe jak w niedzielę, a w  II Dzień Świąt wszystkie Msze św. w porządku niedzielnym. 
 11. Przypominamy, że w styczniu 2020 roku ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 16.00 a nie o godz. 18.00. W soboty, niedziele i I-piątek miesiąca Msza św. wieczorna będzie normalnie o godz. 18.00. Nabożeństw do Miłosierdzia Bożego będzie w piątki o godz. 15.00. Osoby, które zamówiły w styczniu intencje na Msze św. wieczorne i nie pasuje im godzina 16.00 prosimy o kontakt w biurze parafialnym.
 12. Od następnego piątku tj. od 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską. Program wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.
 13. Opłatki wigilijne i świece Caritas można nabywać dziś przy wyjściu z kościoła, a w ciągu    tygodnia w zakrystii i w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 14. Parafialny Zespół Caritas zaprasza rodziny najbardziej potrzebujące po odbiór paczek świątecznych w poniedziałek i wtorek w godzinach od 16.30 -17.30 do salki do kościoła. Dary żywnościowe i słodycze można składać dzisiaj i jutro do kosza przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Za wszelką pomoc wyrażamy chrześcijańską wdzięczność.
 15. W dniu dzisiejszym „taca inwestycyjna” przeznaczona jest na pokrycie kosztów naszego nowego prezbiterium. Za zrozumienie i wszelkie  ofiary raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli,  List do Pani a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Pisma  można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 17. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania, tego rekolekcyjnego tygodnia Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz