Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Pielgrzymka do Włoch – czerwiec 2020

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO WŁOCH

15-22 CZERWIEC 2020

 

PARAFIA PW. CHRYSTUSA MIŁOSIERNEGO, GDYNIA REDŁOWO

OPIEKUN DUCHOWY: KS. KANONIK WIESŁAW PHILIPP

 

Dzień I 

15.06.2020

Poniedziałek 

Zbiórka na lotnisku w Rębiechowie. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot z Gdańska i przylot w godzinach popołudniowych do Włoch. Przejazd do hotelu w Neapolu. Obiadokolacja. Nocleg.  
Dzień II

16.06.2020

Wtorek 

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Wizyta w kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes z grobowcem Ojca Dolindo. Przejście do historycznego centrum Neapolu. Czas wolny. Następnie wizyta w Katedrze, gdzie od lat rokrocznie powtarza się cud krwi św. Januarego. Następnie przejazd do Rzymu. Po drodze wizyta na Monte Cassino. Wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej walczących pod Monte Cassino oraz nawiedzenie górującego nad miastem Opactwa Benedyktynów.   Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. 
Dzień III

17.06.2020

Środa 

Śniadanie. Przejazd na Watykan. Audiencja Generalna z papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra.** Czas wolny. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i trasą barokową : Zamek i Most św. Anioła, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie oraz Bazylikę św. Jana na Lateranie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
Dzień IV

18.06.2020

Czwartek 

Śniadanie. Msza św. przy grobie JP II. Następnie spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer trasą: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Janów na Lateranie i Bazylika św. Pawła za Murami. Czas wolny. Spacer trasą starożytną: Koloseum, Łuk Konstantyna, panorama Forum Romanum, Fora Imperialne z kolumną Trajana, Kapitol oraz Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. 
Dzień V

19.06.2020

Piątek

Śniadanie. Przejazd do  Mentorelli – sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – jednego z najstarszych sanktuariów maryjnych w Europie. Było to ukochane miejsce Jana Pawła II, w którym człowiek szczególnie doświadcza obecności Boga. Następnie wizyta w Tivoli, gdzie znajduję się słynna Villa d’Este z renesansowymi ogrodami. Powrót do Rzymu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. 
Dzień VI

20.06.2020

Sobota 

Śniadanie. Przejazd do Monte San’Angelo. Po drodze przystanek Sanktuarium w Manopello, w którym na chuście znajduje się wizerunek twarzy Chrystusa Zmartwychwstałego. Następnie przejazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano, gdzie przechowywane są relikwie uznane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. Przejazd do hotelu w Monte San’Angelo. Obiadokolacja. Nocleg. 
Dzień VII

21.06.2020 

Niedziela 

Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio i miejsc z nim związanych – Kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół pw. Świętego Ojca Pio. Powrót do Monte San’Angelo. Wizyta w Sanktuarium św. Michała Archanioła. Obiadokolacja. Nocleg. 
Dzień VIII

22.06.2020

Poniedziałek 

Śniadanie. Przejazd na włoskie lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa. Przylot do Gdańska w godzinach po południowych. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 600 EUR + 1200 ZŁ  grupowy bilet lotniczy bez bagażu***

 

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autobusem turystycznym zgodnie z programem,
 • Przelot lotniczy – bilet bez bagażu
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,
 • śniadania,
 • obiadokolacje,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota na całej trasie.
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • codziennie Msza św. w miejscach i terminach uzgodnionych z opiekunem duchowym.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.
 • biletów komunikacji miejskiej
 • indywidualnego nagłośnienia
 • bagażu rejestrowanego – 10 kg lub 20 kg dodatkowo płatnego wg cennika przewoźnika,

 

UWAGI:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.
 • * Audiencja uzależniona od pobytu papieża Franciszka w Rzymie
 • **Msza święta po potwierdzeniu przez Watykan
 • *** cena za bilet na dzień 12.12.2019, możliwość zmiany ceny.

Dodaj komentarz