Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 16.10.2022

 1. W dniu dzisiejszym,  przeżywamy 44 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy. Po Mszy św. tradycyjna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na stypendia dla dzieci i młodzieży objętej  opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszelkie ofiary składamy gorące podziękowanie –Bóg zapłać!
 1. Mieszkańców Gdyni zapraszamy w dniu dzisiejszym na uroczyste obchody Dnia Papieskiego, które rozpoczną się o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta. Po modlitwie procesjonalne przejdziemy procesją różańcową w stronę Gdyńskiej Bazyliki, niosąc relikwie św. Jana Pawła II.
 1. Nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin dzisiaj o godz. 17.30 a w dni powszednie:  dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorek i piątek o godz.17.30. Zachęcam szczególnie tych, którzy w tym roku na różańcu jeszcze nie byli.
 1. Zapraszamy bardzo serdecznie, w następną niedzielę tj.23.10.br na Mszę św. o godz. 13.00  w czasie, której pod przewodnictwem   Ks. Abpa Tadeusza Wojdy SAC będziemy dziękowali dobremu Bogu za 40 lat naszej parafii, prosząc o potrzebne łaski dla wszystkich budowniczych i całej wspólnoty a dla zmarłych o łaskę nieba. Uczyńmy wszystko, by w tym dziękczynieniu uczestniczyć!
 1. W związku z jubileuszem parafii katecheci organizują dla dzieci konkurs pt. „ Nasza parafia widziana oczami dziecka”. Forma dowolna (rysunek, poezja i inne). Prace należy do 20 października złożyć u katechetów. 
 1. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci a po Niej spotkanie w salce na plebanii. 
 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza  św. w intencjach misji i  Koła Misyjnego a po Mszy spotkanie Koła Misyjnego w salce na plebani.  
 1. Braci ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętnych Panów zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie na plebanii.  
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach różańca o godz. 17.30.
 1.  W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 20.00.
 1. W sobotę przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. dziękczynna w tym dniu o godz. 8.30.
 1. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczana na spłatę oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Zostało zakupione 6500 litrów na kwotę 41637,96 PLN. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani i Miłosierdzia. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Salomea Harasimowicz l. 92  z ul. Nocznickiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!