Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021

 1. Od poniedziałku, po feriach wznawiamy katechezę sakramentalną dla dzieci z klas III i dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Dzieci będą miały katechezę według dotychczasowego planu a młodzież zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na katechezę.
 2. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św.
 3. We wtorek z racji przeżywanego Roku św. Józefa Bracia ze Parafialnej Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa  zapraszają mężczyzn i wszystkie chętne osoby na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Podobne adoracje przewidziane są przez cały rok każdego 19-tego dnia miesiąca. 
 4. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego.
 5. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 6. W czwartek przeżywamy Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. W Ich intencji będziemy szczególnie modlić się w czwartek i w piątek. Wszystkim drogim Babciom i Dziadkom życzymy samych radości, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na jak najdłuższe lata życia.
 7. W czwartek o godz. 17.00  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 8. W czwartek  wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 9. W piątek po wieczornej Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, koronka i adoracja do godz. 19.30.
 10. W tym  tygodniu na modlitwę kolędową do kościoła zapraszamy  Parafian  wg. następującego porządku:
  • w poniedziałek 18. stycznia: ul. Herberta 4,7 oraz ul. Korczaka 2,3,4,5,6;
  • we wtorek 19.stycznia: ul. Korczaka 7, 8, 14, 16, 18, 20 i domki (9-39);
  • w środę 20.stycznia: ul. Legionów 100, 102, 107;
  • w czwartek 21. stycznia: Legionów 109-115, 117, 119;
  • w piątek 22. stycznia: kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli w innym terminie.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie chrześcijańskim „Bóg zapłać” za składane do puszki ofiary kolędowe czy przesyłane na konto parafialne. Przeznaczone są one na utrzymanie parafii. 
 12. W dniu dzisiejszym  comiesięczna „taca inwestycyjna” przeznaczona na pokrycie kosztów nowych żyrandoli. Za zrozumienie i wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panom z Parafialnej Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i innym za ofiarną pracę w miniony wtorek i środę przy montażu nowych żyrandoli. Bóg zapłać!
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 15. W  minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Maria Kubiesa –Pawłowska l. 89 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Bogdan Kaluba l. 90 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz