Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.01.2021

 1. W sobotę 30 stycznia przypada 18. rocz. śmierci Ks. Kan. Jerzego Główczewskiego. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w następną niedzielę tj. 31.01. br.  o godz.  8.30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za pierwszego proboszcza naszej parafii.
 2. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską przeżywaną w tym czasie pandemicznym w Domu Bożym. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w tych kolędowych Eucharystiach uczestniczyli. Modliliśmy się na Nich za wszystkich mieszkańców danej ulicy. Dziękujemy również za wszelkie ofiary kolędowe składane do puszki  czy przesyłane na konto parafialne „Bóg zapłać!”. Jeśli ktoś nie mógł w tym roku w kolędzie  uczestniczyć to w dniu dzisiejszym po Mszy św. można zabrać do domu wodę  święconą w buteleczce i kartkę z modlitwą kolędową znajdujące się na stoliku przy prezbiterium. Należy wraz z wszystkimi domownikami pomodlić się tą modlitwą i poświęcić mieszkanie czy dom.
 3. Od poniedziałku wznawiana została  katechezę sakramentalną dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Ze względu na pandemię katechezy te odbywają się na razie w szkole.  Młodzież pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy w niedziele na Msze św. o godz. 18.00 a potem na katechezę w kościele. 
 4. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I- komunii św. zapraszamy na spotkane w środę o godz. 19.00 do kościoła. 
 5. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy we wtorek na Msze św. na godz. 18.00 a potem na krótkie spotkanie w świątyni.
 6. W  środę  Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 7. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
  • w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła;
 9. Informujemy, że w ubiegła niedzielę zebraliśmy na spłatę kosztów nowych żyrandoli 4486 zł.  Za złożone na ten cel ofiary także te przesłane na konto parafialne składamy serdeczne „Bóg zapłać!”  
 10. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z Kościoła zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Chorwacji dotkniętych trzęsieniem ziemi. 
 11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 12. W  minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Zbigniew Bizewski       l. 68 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 13. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Dodaj komentarz