Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 17.10.2021

 1. Nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin dzisiaj o godz. 17.30 a w dni powszednie:  dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorek i piątek o godz.17.30. Zachęcam szczególnie tych, którzy w tym roku na różańcu jeszcze nie byli.
 1. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci a po Niej spotkanie w salce na plebanii. 
 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza  św. w intencjach misji i  Koła Misyjnego a po Mszy św. z racji 19-go dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa do godz. 19.30. Po Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego w salce na plebani a po adoracji spotkanie dla Wspólnoty Mężczyzn również  w salce na plebanii.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach różańca o godz. 17.30.
 1.  W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek  przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. dziękczynna w tym dniu o godz. 18.00.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 1. Duchowieństwo, zgromadzenia zakonne, wspólnoty parafialne i wszystkich wiernych zapraszamy na Mszę Świętą inaugurującą diecezjalny etap Synodu o synodalności. Zostanie ona odprawiona w sobotę, 23 października o godzinie 18.00 w Archikatedrze Oliwskiej. Mszy Świętej będzie przewodniczył Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC. Kapłanów zapraszamy do koncelebry. 
 1. Przedstawicieli wszystkich wspólnot naszej parafii a także wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze synodalne spotkanie w parafii poświęcone tematyce: Jak odczytujesz Boży plan dla Kościoła tu i teraz? Jak możemy realizować Boże marzenie o Kościele na poziomie lokalnym?  Spotkanie odbędzie się w czwartek 21.10.br. o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 1. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 1. Wyrażamy wdzięczność za udział w modlitwach w XXI Dniu Papieskim oraz za ofiary złożone na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1691,50 zł. „Bóg zapłać”.
 1. W dniu dzisiejszym taca inwestycyjna przeznaczana na nowe stacje drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Za tydzień w związku z tygodniem misyjnym odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na misje.
 1. Organizujemy 1-dniową pielgrzymkę autokarową  do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 23 października. Zapisy  w zakrystii lub u ks. Proboszcza do wtorku włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 07.00 z przystanku przy plebanii. 
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. Przypominamy, że dzisiaj upływa termin składania różańców wykonanych przez dzieci z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Rozstrzygnięcie konkursu w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!