Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 18.07.2021

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w czwartek – święto św. Marii Magdaleny;
 • w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; 
 • w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
 • w następną niedzielę- święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
 1. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci a po Mszy św. z racji 19-go dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa do godz. 19.30.
 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego.
 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 1. W następną niedzielę  25 lipca z okazji dnia św. Krzysztofa –patrona kierowców, będziemy się modlili za wszystkich kierujących pojazdami, aby dobrze i w stanie trzeźwości korzystali z pojazdów i uniknęli nieszczęśliwych wypadków. Po Mszach św. poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów na placu przed kościołem.
 1. W następną niedzielę z woli Papieża Franciszka będziemy przeżywali Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.  W ich intencji będziemy w sposób szczególny modlili się na sumie o godz. 10.00. Modlitwą obejmiemy także osób starsze z naszej parafii, które odeszły na skutek epidemii Covid-19.  A wszystkich młodych ludzi już dziś prosimy o odwiedzenie w tym dniu swoich babć i dziadków, a szczególnie samotnych osób starszych.
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone w dniu dzisiejszym ofiary przeznaczone na stacje drogi krzyżowej z  mozaiki włoskiej. 
 1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Irena Uszko  l.86 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Irena Piechowska l.87 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny  odpoczynek…
 1. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!