Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 25.07.2021

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dobrej pogody  oraz Bożego wypoczynku. 
 1. W dniu dzisiejszym z okazji dnia św. Krzysztofa –patrona kierowców po wszystkich Mszach św. poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów na placu przed kościołem.
 1. W dzisiejszą niedzielę z woli Papieża Franciszka przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.  W ich intencji będziemy modlili się / modliliśmy się  na sumie o godz. 10.00. Modlitwą obejmiemy/objęliśmy  także osób starsze z naszej parafii, które odeszły na skutek epidemii Covid-19.  A wszystkich młodych ludzi prosimy o odwiedzenie w dniu dzisiejszym swoich babć i dziadków, a szczególnie samotnych osób starszych.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 1. Od następnej niedzieli rozpoczynamy miesiąc sierpień, który starajmy się przeżyć w trzeźwości, ofiarując Panu Bogu nasze wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych i ich rodzin, szczególnie z naszej parafii. 
 1. W kalendarzu liturgicznym przypadają w tym tygodniu:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
 • w czwartek – wspomnienie Św. Marty;
 • w sobotę –wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. 
 1. Ks. Proboszcz wraz z Biurem Turystycznym Kaszubtravel organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Medziugorje i Chorwacji w terminie 0d 06-13 października br. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się we wtorek tj. 27. lipca o godz. 18.45 (po wieczornej Mszy św.) w salce na plebanii. 
 1. W minioną niedzielę zebraliśmy na stacje drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej do naszego kościoła  7729,70 zł. i 20 euro. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
 1. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. 
 1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Bogdan Żur l.59 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!