Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 20.12.2020

 1. Do środy włącznie zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.30. Już dziś pragniemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom, młodzieży i dorosłym za  udział w adwentowych roratach. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce Ks. Pawła za piękne przybliżenie największego cudu jakim jest Eucharystia. 
 2. W czwartek będziemy przeżywali Wigilię. Msze św. o godz. 7.00 i 8.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz.18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. pasterską na godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne, grzechotki, bębenki, fujarki – by radośnie powitać nowonarodzonego  Pana Jezusa. 
 3. Spowiedź  w poniedziałek, wtorek i środę od godz.  6.30 – 9.00 i od 17.00 – 18.30. W czwartek  tylko od godz. 7.00 – 9.00.
 4. Pasterka dla dorosłych i młodzieży pod opieką rodziców o godz. 22.00 i tradycyjnie o północy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Msze św. pasterskie pragniemy także transmitować on-line. Podobnie Msze św. o godz. 10.00 i 11.30 w święta  i w niedzielę.
 5. W czasie Świąt na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne.
 6. W piątek – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg niedzielnego porządku. Natomiast w sobotę – w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą  niedziele.
 7. Biuro parafialne  czynne będzie w tym tygodniu tylko w  poniedziałek i wtorek według dotychczasowego porządku, w czwartek i piątek będzie nieczynne.
 8. Informujemy, że Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary w salce dolnego kościoła w poniedziałek od godz. 16.00 do 18.00 i we wtorek od godz. 9,15 do 10.30.
 9. Okres po świętach Bożego Narodzenia to czas tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich  tzw. kolędy.  Niestety w tym roku w sytuacji pandemicznej kierując się troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka tradycyjna kolęda zostaje odwołana. W związku z tym zachęcamy mieszkańców z poszczególnych ulic, u których miała odbyć się wizyta duszpasterska, do udziału w wieczornej Mszy św. w Ich intencji, w danym dniu o godzinie 18.00. W czasie tej Mszy św. parafianie otrzymają tekst modlitwy błogosławieństwa rodziny i mieszkania czy domu oraz wodę święconą w buteleczkach. Przedstawiciel rodziny poprowadzi w domu modlitwę o błogosławieństwo dla rodziny i poświęci mieszkanie. Plan kolędy przeżywanej w świątyni wywieszony jest w gablocie  oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gazetce Miłosierdzie. 
 10. W związku z tym, że nie będzie w tym roku tradycyjnej kolędy Msze św. wieczorne  w miesiącu styczniu będą sprawowane o godz. 18.00 a nie jak planowaliśmy wcześniej o godz. 16.00. Za zmiany serdecznie przepraszamy. 
 11. Opłatki wigilijne można nabywać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Pamiętajmy o sąsiadach.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w dniu dzisiejszym ofiary przeznaczone na nowe żyrandole do naszego kościoła. „Bóg  zapłać”. Gotowe żyrandole miały dotrzeć do parafii, ale ze względu na kwarantannę firmy produkującej będą gotowe do 10 stycznia. 
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Świąteczne numery tych pism można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Zbigniew Wasilewski  l. 63 z ul. Powstania Śląskiego. Jego i wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.
 15. Życzmy wszystkim dobrej niedzieli i pełnej radości Wigilii i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz