Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem przez organy państwowe stanu epidemicznego przypominamy, że liczba uczestników Mszy św. i nabożeństw ograniczona jest do 50 osób
 2. Przypominamy, że  Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wydał dyspensę zwalniająca od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. (Program transmisji Mszy św. umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej parafii).
 3. W tym szczególnym czasie zachęcamy wszystkich do gorliwej  modlitwy prywatnej i rodzinnej w duchu słów Jezusa Chrystusa: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).
 4. Przypominamy, że już teraz do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. 7 czerwca 2020 r., można skorzystać z Komunii Świętej wielkanocnej. 
 5. Informujemy, że Stolica apostolska udziela odpustu specjalnego wiernym dotkniętym pandemią koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach. Warunkiem uzyskania takiego odpustu jest brak przywiązania do grzechu oraz duchowa łączność poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożną praktyką Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności. Odpust zupełny na tych samych warunkach mogą uzyskać również pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy, którzy, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronawirusa. Szerzej na ten temat poczytajmy w internecie, także na nasze parafialnej stronie.
 6. Pamiętajmy o osobach starszych i chorych w ramach pomocy sąsiedzkiej. Grupa Miłosierdzia naszej parafii organizuje pomoc osobom potrzebującym ( zakupy, spacer z pieskiem itp.)Osoby takie można zgłaszać telefonicznie (459310191) lub  na e-mail: (redlowo.parafia@gmail.com). Osoby, które chciałyby się włączyć w tę pomoc proszone są o również o zgłaszanie się telefonicznie lub mailowo na podany wyżej numer czy mail. Numer telefonu czy adres maila są też dostępne w gablotce i na stronie parafii.
 7. Słuchajmy informacji z mediów i zawartych na naszej stronie internetowej.
 8. Prasę katolicką –„Niedzielę” możemy nabyć przy wyjściu z kościoła a „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać w Internecie  w darmowym e-wydaniu.
 9. W następna niedzielę (o ile nic się nie zmieni) Msze św. będą odprawiane według wcześniejszego porządku tzn. co 1,5 godziny  tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o godz. 18.00.
 10. Nasza świątynia codziennie w ciągu dnia jest otwarta a od godz. 17.00-18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. w czasie porannych Mszy św. i od godz. 17.00 – 18.30 w małych konfesjonałach.  Zachęcamy do indywidualnej modlitwy. 
 11. Informujemy, że w piątek w godzinach wieczornych w Szpitalu Miejskim w Gdyni odszedł do wieczności śp. Ks. Kan. Bogdan Śliwa. Miał 69 lat i 44 lata kapłaństwa, od 2009 r. zamieszkiwał na stałe na terenie naszej parafii. Zmarłego kapłana polecamy modlitwom wiernych.
 12. Pogrzeb śp. Ks. Bogdana odbędzie się w czwartek tj. 26 marca. Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego zostanie odprawiona o godz. 10.00 a pogrzeb rozpocznie się przy bramie na cmentarzu parafialnym w Gdyni Orłowie o godz. 11.30. Ze względu na ograniczenia ceremonii religijnych do maksymalnie 50-osób,  miejsca w świątyni zostawmy dla rodziny i przyjaciół a dla Parafian pragniemy aby Msza św. była transmitowana online. Link z adresem umieścimy na stronie internetowej parafii. 
 13. W minionym tygodniu odszedł też do wieczności nasz Parafianin śp. Adam Stec l. 54 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich oraz wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, przeżytego na modlitwie i w zdrowiu tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz