Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 23.01.2022

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
 2. W następną niedzielę 30 stycznia przypada 19. rocz. śmierci Ks. Kan. Jerzego Główczewskiego. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę z tydzień  tj. 30.01. br.  o godz.  13.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za pierwszego proboszcza naszej parafii.
 1. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską przeżywaną w tym czasie pandemicznym w Domu Bożym. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w tych kolędowych Eucharystiach uczestniczyli. Modliliśmy się na Nich za wszystkich mieszkańców danej ulicy. Dziękujemy także tym, którzy zaprosili kapłana do swojego domu czy mieszkania.  Dziękujemy również za wszelkie ofiary kolędowe  i te składane do puszki  czy przesyłane na konto parafialne „Bóg zapłać!”. Jeśli ktoś nie mógł w tym roku w kolędzie  uczestniczyć, to w dniu dzisiejszym po Mszy św. można zabrać do domu wodę  święconą w buteleczce i kartkę z modlitwą kolędową oraz obrazki znajdujące się na stoliku przy prezbiterium. Należy wraz z wszystkimi domownikami pomodlić się tą modlitwą i poświęcić mieszkanie czy dom.
 1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy we wtorek na Msze św. na godz. 18.00 a potem na krótkie spotkanie w świątyni.
 1. W  środę  Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. Wszystkich zainteresowanych synodem o synodalności zapraszamy w czwartek 27.01.br. o godz. 18.00 na  Mszę św. a później na spotkanie do salki na plebanii.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora K-ła;
  • we wtorek – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
  • w środę – wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • w piątek– wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła;
 1. Informujemy, że w ubiegła niedzielę zebraliśmy na stacje drogi krzyżowej 4685 zł i 10 euro. Za złożone na ten cel ofiary także te przesłane na konto parafialne składamy serdeczne „Bóg zapłać!”  
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W  minionym tygodniu odeszła  do wieczności nasza Parafianka : śp. Krystyna Koślicka       l. 86 z ul. Kisielewskiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.