Ogłoszenia Duszpasterskie 24.12.2020

1. W imieniu  kapłanów  posługujących w naszej parafii życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście wielu Łask od Bożej Dzieciny, zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt przeżytych w pokoju serca i nadziei płynącej od betlejemskiego żłóbka!  Bardzo prosimy przekażcie te nasze życzenia tym wszystkim, którzy z powodu pandemii musieli pozostać w domu, wszystkim chorym przebywającym w szpitalach czy na kwarantannie a także tym którzy ze względu na obostrzenia sanitarne nie mogą z nami świętować! Wszystkim Wesołych Świąt!
  2. W dniu dzisiejszym – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg niedzielnego porządku.
  3. W dniu jutrzejszym w Święto Świętego Szczepana – Msze św. jak w każdą  niedziele. Jutro też w całej Polsce zbierane są ofiary na rzecz Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
  4. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje Panom i Paniom z  za przygotowanie żłóbka i  naszej świątyni na Boże Narodzenie.
  5. Wyrażamy także wdzięczność tym wszystkim, którzy  podzielili się darami z potrzebującymi Parafianami przynosząc je do kościoła a  Parafialnemu Zespołowi Caritas za dystrybucję tych darów i rozwiezienie ich do najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać!
  6. Przypominamy, że zgodnie z decyzją ks. biskupa Jacka w Archidiecezji Gdańskiej została w 2021 roku odwołana wizyta duszpasterska w domach tzw. kolęda. Dlatego w naszej parafii zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Msze św. będą celebrowane w dni powszednie od 28 grudnia do 22 stycznia o godz.18.00  (terminarz wywieszony jest w gablocie przed kościołem, na stronie parafialnej i w gazetce Miłosierdzie). W czasie tej Mszy św. parafianie otrzymają tekst modlitwy błogosławieństwa rodziny i mieszkania (domu) oraz wodę święconą. Przedstawiciel rodziny poprowadzi w domu modlitwę i poświęci mieszkanie.
  7. Ks. biskup Jacek prosio ile to możliwe, o złożenie w kościele ofiary kolędowej lub przesłanie na konto parafialne: 29 1020 1853 0000 9102 0009 9978. Na prośbę wiernych, po świętach będzie wystawiona w kościele skarbona z napisem ofiara kolędowa. Ofiary przeznaczone będą na utrzymanie parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie – Bóg zapłać!
  8. W następnym  tygodniu na modlitwę kolędową do kościoła zapraszamy  Parafian  wg. następującego porządku:
    •  w poniedziałek 28. grudnia: ul. Bohaterów Starówki W-kiej 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16.
    • we wtorek 29. grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 15, 18, 19, 23, 25.
    • w środę 30 grudnia: ul. Powstania Wielkopolskiego 68, 76, 78, 80.
    • w sobotę 2.stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego 82, 89, 91, 93, 97, 101.
  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Świąteczne numery tych pism można nabyć przy wyjściu z kościoła.