Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 27.12.2020

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny.
 2. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 W ramach dziękczynienie na zakończenie Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie  będziemy dziękować za kończący się rok, przepraszać za zło i prosić o potrzebne łaski na Nowy 2021 Rok.
 3. W piątek  1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej. Rozpocznijmy Nowy Rok z Panem Bogiem!
 4. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieust. Pomocy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają: I-piątek i I-sobota miesiąca.
 6. W I-piątek miesiąca, 1 stycznia okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św. 
 7. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Paweł odwiedzi w sobotę od godz. 9.00 a Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz w  następny piątek tj. 8. stycznia również od godz. 9.00. 
 8. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie. 
 9. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 10. Przypominamy, że zgodnie z decyzją ks. biskupa Jacka w Archidiecezji Gdańskiej została w 2021 roku odwołana wizyta duszpasterska w domach tzw. kolęda. Dlatego w naszej parafii zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Msze św. będą celebrowane w dni powszednie od 28 grudnia do 22 stycznia o godz.18.00  (terminarz wywieszony jest w gablocie przed kościołem, na stronie parafialnej i w gazetce Miłosierdzie). W czasie tej Mszy św. parafianie otrzymają tekst modlitwy błogosławieństwa rodziny i mieszkania (domu) oraz wodę święconą. Przedstawiciel rodziny poprowadzi w domu modlitwę i poświęci mieszkanie.
 11. Ks. biskup Jacek prosio ile to możliwe, o złożenie w kościele ofiary kolędowej lub przesłanie na konto parafialne: 29 1020 1853 0000 9102 0009 9978. Na prośbę wiernych, będzie wystawiona w kościele skarbona z napisem ofiara kolędowa. Ofiary przeznaczone będą na utrzymanie parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie – Bóg zapłać!
 12. W tym  tygodniu na modlitwę kolędową do kościoła zapraszamy  Parafian  wg. następującego porządku:
  •  w poniedziałek 28. grudnia: ul. Bohaterów Starówki W-kiej 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16.
  • we wtorek 29. grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 15, 18, 19, 23, 25.
  • w środę 30 grudnia: ul. Powstania Wielkopolskiego 68, 76, 78, 80.
  • w sobotę 2.stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego 82, 89, 91, 93, 97, 101.
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Świąteczne numery tych pism można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianin: śp. Erwin Garstecki l. 87 z ul. Powstania Wielkopolskiego; śp. Barbara Kamińska l. 86 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej; śp. Edward Dranikowski l.84 z ul. Powstania Wielkopolskiego; śp. Andrzej Dolata l. 97 z ul. Kisielewskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 15. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro kończącego się roku, życzmy  spokojnego sylwestra i wiele błogosławieństwa w Nowym 2021 Roku. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz