Ogłoszenia Duszpasterskie 24.12.2023

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Wigilię. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz.18.00. Spowiedź  tylko do godz.14.00. W święta spowiedzi nie będzie.
  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w adwentowych roratach. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce Ks. Mariana za piękne przybliżenie osoby świętego Wojciecha.
  2. Pasterka dla dzieci dzisiaj o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne, grzechotki, bębenki, fujarki – by radośnie powitać nowo narodzonego  Pana Jezusa.
  1. Pasterka dla dorosłych i młodzieży pod opieką rodziców dzisiaj o północy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  1. W czasie Świąt na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne, grzechotki, bębenki, fujarki.
  1. W poniedziałek – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg niedzielnego porządku. Natomiast we wtorek – w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą  niedziele.
  2. W drugi dzień świat tradycyjna zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Wspólnotę Żywego  Różańca św. zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na modlitwę różańcową a o 7.30 na Mszę św. w intencji tej grupy i wymianę tajemnic różańcowych.
  1. W przyszła niedzielę w ostatni dzień roku kalendarzowego – na każdej Mszy Świętej będziemy przepraszać za grzechy minionego czasu, dziękować za otrzymane łaski i prosić o Boże błogosławieństwo na Nowy 2024 Rok.
  1. Opłatki i świece wigilijne można nabywać dziś  przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii i w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  1. .Wizytę duszpasterską czyli kolędę – rozpoczniemy od czwartku w następującym porządku:
  • w czwartek: ul. Żołnierzy Dywizji Kościuszkowskiej, ul. Nocznickiego, ul. Skośna, ul. Stoczniowców, ul. Okrętowa;
  • w piątek: ul. Redłowska, ul. Mokwy, ul. Szczeblewskiego, ul. Suchanka, ul. Hallera;
  • w sobotę: ul. Powstania Śląskiego 2,4,6,8.

Serdecznie prosimy, by na kolędzie  była obecna cała rodzina oraz by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty od religii i uzupełniony indeks katechetyczny.  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00.

1. W związku z kolędą Msza św. wieczorna od środy 27.12. br do piątku 26 stycznia włącznie sprawowana będzie o godz. 15.00. Poza sobotą, niedzielą i uroczystościami nie będzie w tym czasie Mszy św. o godz. 18.00.
  1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w czwartek, piątek  od godz. 9.00-10.00.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjna przeznaczone na przebudowę domu parafialnego. Zebraliśmy: 5628 zł. Bóg zapłać!
  1. W  tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Można zamawiać w zakrystii.
  2. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Świąteczne numery tych pism można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Henryk Sadowski l. 96 z ul. Wiosny Ludów. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  1. Życzmy wszystkim pełnej miłości rodzinnej niedzieli wigilijnej oraz błogosławionych i radosnych Świąt  Bożego Narodzenia Szczęść Boże.