Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 25.08.2019

 1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim Bożego wypoczynku.
 2. W poniedziałek (jutro) przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej zapraszamy w tym dniu jeszcze  na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.  
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają ponadto:
  •   we wtorek: wspomnienie św. Moniki;
  •   w środę: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  •   w czwartek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 4.   W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 6. Już dziś informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych i średnich zostanie odprawiona w następny poniedziałek tj. 2.09.br. o godz. 8.00, a dla uczniów szkół średnich o godz. 18.00. Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów odbędzie się w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 7. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. 
 8. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 9. Przypominamy, że parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Gruzji w terminie 19-26 października br. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem. 
 10. Organizujemy również 4-dniową pielgrzymkę autokarową ścianą zachodnią Polski   do Gidli, Częstochowy, Piekar Śląskich, Barda Śląskiego, Wrocławia, Trzebnicy, Świebodzina i  Rokitna w terminie 19-22 września br. (czwartek – niedziela). Koszt 630 zł. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 11. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności nasza Parafianie: śp. Jacek Jacaszek l.91 z Powstania Śląskiego, śp. Kazimierz Kowalewski l.80 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Piotr Mika l.59 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 12. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz