Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25/26.12.2021

 1. W imieniu  kapłanów  posługujących w naszej parafii życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście wielu Łask od Bożej Dzieciny, zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt przeżytych w pokoju serca i nadziei płynącej od betlejemskiego żłóbka!  Bardzo prosimy przekażcie te nasze życzenia tym wszystkim, którzy z powodu pandemii musieli pozostać w domu, wszystkim chorym przebywającym w szpitalach czy na kwarantannie a także tym którzy ze względu na obostrzenia sanitarne nie mogą z nami świętować! Wszystkim Wesołych Świąt!
 1. W dniu dzisiejszym – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg. niedzielnego porządku. 
 1. W dniu jutrzejszym w Święto Świętej Rodziny – Msze św. jak w każdą  niedziele. Jutro też w całej Polsce zbierane są ofiary na rzecz Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
 1. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje Panom i Paniom z  za przygotowanie żłóbka i  naszej świątyni na Boże Narodzenie.
 1. Wyrażamy także wdzięczność tym wszystkim, którzy podzielili się darami z potrzebującymi Parafianami przynosząc je do kościoła a  Parafialnemu Zespołowi Caritas za dystrybucję tych darów i rozwiezienie ich do najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać!
 1. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę   o godz. 10.00. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 1. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Ze względu na sytuację pandemiczną kolęda będzie wyglądała tak jak w poprzednim roku.  W związku z tym zapraszamy mieszkańców z poszczególnych ulic, do kościoła na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Msze św. będą celebrowane w dni powszednie od 28 grudnia do 22 stycznia o godz.18.00  (terminarz wywieszony jest w gablocie przed kościołem, na stronie parafialnej i w gazetce Miłosierdzie). Istnieje także możliwość zaproszenia kapłana na tradycyjne odwiedziny kolędowe do swojego domu czy mieszkania. Trzeba wówczas zgłosić to osobiście w zakrystii lub w biurze parafialnym. Taka kolęda odbyła by się w dniu kiedy przypada termin Mszy św. w kościele o umówionej wcześniej godzinie.
 2. Tradycyjną dobrowolną ofiarę kolędową można złożyć do skarbony z napisem ofiara kolędowa znajdującej się przy wejściu do kościoła lub przesłanie na konto parafialne: 29 1020 1853 0000 9102 0009 9978. Ofiary przeznaczone będą na spłatę instalacji fotowoltaicznej zamontowanej w grudniu ( koszt 50 tyś. zł).  Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie – Bóg zapłać!
 1. W następnym  tygodniu na modlitwę kolędową do kościoła zapraszamy  Parafian  wg. następującego porządku:
 • we wtorek 28. grudnia: ul. Bohaterów Starówki W-kiej 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16.
 • w środę 29. grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 15, 18, 19, 23, 25.
 • w czwartek 30 grudnia: ul. Powstania Wielkopolskiego 68, 76, 78, 80.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani i Miłosierdzia.  Świąteczne numery tych pism można nabyć przy wyjściu z kościoła.