Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.12.2021

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny.
 2. W dniu dzisiejszym w całej Polsce zbierane są ofiary na rzecz Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
 1. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00. W ramach dziękczynienie na zakończenie Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie  będziemy dziękować za kończący się rok, przepraszać za zło i prosić o potrzebne łaski na Nowy 2022 Rok.
 1. Informujemy, że arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udzielił wiernym z archidiecezji gdańskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty w sylwestra, 31 grudnia.
 1. W sobotę  1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej. Rozpocznijmy Nowy Rok z Panem Bogiem!
 1. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieust. Pomocy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I-sobota miesiąca.
 1. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie. 
 1. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 10.00. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 1. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Ze względu na sytuację pandemiczną kolęda będzie wyglądała tak jak w poprzednim roku.  W związku z tym zapraszamy mieszkańców z poszczególnych ulic, do kościoła na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Msze św. będą celebrowane w dni powszednie od 28 grudnia do 22 stycznia o godz.18.00  (terminarz wywieszony jest w gablocie przed kościołem, na stronie parafialnej i w gazetce Miłosierdzie). Istnieje także możliwość zaproszenia kapłana na tradycyjne odwiedziny kolędowe do swojego domu czy mieszkania. Trzeba wówczas zgłosić to osobiście w zakrystii lub w biurze parafialnym. Taka kolęda odbyła by się w dniu kiedy przypada termin Mszy św. w kościele o umówionej wcześniej godzinie.
 2. Tradycyjną dobrowolną ofiarę kolędową można złożyć do skarbony z napisem ofiara kolędowa znajdującej się przy wejściu do kościoła lub przesłaćć na konto parafialne: 29 1020 1853 0000 9102 0009 9978. Ofiary przeznaczone będą na spłatę instalacji fotowoltaicznej zamontowanej w grudniu ( koszt 50 tyś. zł).  Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie – Bóg zapłać!
 1. W następnym  tygodniu na modlitwę kolędową do kościoła zapraszamy  Parafian  wg. następującego porządku:
 • we wtorek 28. grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16.
 • w środę 29. grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 15, 18, 19, 23, 25.
 • w czwartek 30 grudnia: ul. Powstania Wielkopolskiego 68, 76, 78, 80.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Świąteczne numery tych pism można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności nasz Parafianin: śp. Janusz Walkowiak l.70 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro kończącego się roku, życzmy  radosnego przeżywania II dnia Świąt Bożego Narodzenia i wiele błogosławieństwa w Nowym 2022 Roku. Szczęść Boże!