Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 27.02.2022

 1. Apel przewodniczącego KEP.
 1. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie i za Ukraińców. W naszej parafii trwa już Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 7.30 – 8.30. Od poniedziałku do czwartku adoracja będzie także od godz. 17.00- 18.00. W Środę Popielcową adoracja od godz. 15.00 – 17.00.
 1. W naszej archidiecezji, podobnie jak i całej Polsce trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Jako Kościół gdański chcemy zgromadzić się na Eucharystii, która będzie sprawowana w niedzielę, 6 marca o godzinie 12.00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Zapraszamy na tę Mszę Świętą w czasie której będziemy modlić się za naród ukraiński oraz o Boże miłosierdzie nad światem.
 1. Po przerwie spowodowanej feriami wznawiamy, katechezę sakramentalną dla dzieci i młodzieży. Katecheza dla dzieci z klas III odbywają się we wtorek i środę o godz. 15.50. W tym tygodniu z racji Popielca w środę katechezy nie będzie ale w zamian dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 17.00. Kandydaci do bierzmowania mają katechezę w poniedziałek o godz. 19.00. Katechezy dla dzieci i młodzieży odbywają się w salce na plebanii. 
 1. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzież zapraszamy w następną niedzielę tj. 03.03.br. na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w kościele. 
 1. Od środy rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30 a po południu o godz.17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. 
 1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) od Środy Popielcowej począwszy zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 do kościoła.
 1. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.  Kazania będzie głosił Ks. kan. dr Łukasz Białk,  proboszcz z parafii pw. św. Wojciecha  w Kielnie. Serdecznie zapraszamy. 
 1. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. 
 1. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów. 
 1. Wspólnotę biblijno-modlitewną Marana tha i chętnych do tej wspólnoty zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie w salce na plebanii. 
 1. W I-piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych i od godz. 16.00 – 18.30. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci a po Niej Droga Krzyżowa. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00  i 18.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek o godz. 9.00 i 17.30. 
 1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi  w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00.
 1. Nabożeństwo I-sobotnie  zostanie odprawione w sobotę po Mszy św. o    godz. 7.00.
 1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 2. Już dziś zapraszamy także wszystkich do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które będziemy przeżywali w naszej parafii w piątym tygodniu Wielkiego Postu, od 03 -07 kwietnia tj. od niedzieli do czwartku włącznie.  Poprowadzi je Salezjanin Ks. prof. Antoni Balcerzak z Torunia. 
 1. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP w dzisiejszą  niedzielę i w Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego,  Niedzieli, Listu do Pani  oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W  minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi  Parafianie: śp. Antoni Kwiatkowski l.69 z ul. Cylkowskiego, śp. Jerzy Zieliński l.90 z ul. Kopernika i śp. Jadwiga Augustyniak l.85 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, spokojnego tygodnia i dobrego rozpoczęcia tegorocznego Wielkiego Postu. Szczęść Boże!