Ogłoszenia Duszpasterskie 29.05.2022

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. Ostatnie nabożeństwa majowe dzisiaj, jutro i we wtorek  o godz. 17.30 a od środy nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
  1. W środę Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
  1. W środę przypada Dzień Dziecka. W Ich intencji będziemy się modlili w tym dniu. Wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia: niech stają się na wzór Dziecięcia Bożego.
  1. W tym tygodniu przypada I- czwartek, I-piątek i I- sobota miesiąca.
  1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
  1. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w  następną sobotę tj. 11.06 od godz. 9.00.
  1. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP a po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
  1. Krąg Kościoła Domowego i pragnące poznać tę wspólnotę małżeństwa zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie do salki na plebanii.
  1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na  spotkanie do salki na plebanii.
  1. W następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjne archidiecezjalne czuwanie i modlitwa rozpoczną się w wigilię Uroczystości w sobotę o godz. 20.00 w kościołach stacyjnych, następnie o godz. 23.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku będzie sprawowana Eucharystia. Informacja o kościołach stacyjnych wywieszona jest w gablocie. Natomiast w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w sobotę od godz. 19.00 do 22.00.
  1. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza rodziny wraz z duszpasterzami na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin z Oliwy do Matemblewa w sobotę, 11 czerwca. Wyjście z archikatedry oliwskiej o godzinie 11.00. Informacje na plakacie w gablotce.
  1. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
  1. W poniedziałek (jutro) będzie można bezpłatnie skorzystać z bezpłatnych, zrefundowanych badań pod kątem: funkcjonowania organów wewnętrznych, napięcia mięśniowego, mineralizacji kości (osteoporozy)  oraz poziomu wody i tkanki tłuszczowej. Osoby zainteresowane badaniami zapraszamy do salki na plebanii w godz. od 12.00- 13.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Eugeniusz Szpak l. 90 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Kazimierz Kubosz l. 65 z ul. Herberta. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!