Ogłoszenia Duszpasterskie 05.06.2022

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła.
  1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz.17.30.  Serdecznie zapraszamy.
  1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
  1. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej Godzinki o Bożym Miłosierdziu  i adoracja do godziny 19.30.
  1. Ks. Paweł odwiedzi z posługa sakramentalna swoich chorych w sobotę od godz.9.00.
  • w poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła;
  • w czwartek:  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę: wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
  • w niedziele za tydzień: uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  1. Osoby przygotowujące ołtarze na Boże Ciało oraz wszystkich niosących chorągwie, sztandary, figurki, baldachim  w procesji i osoby pragnące pomóc przy organizacji i przebiegu procesji a także przedstawicieli wszystkich wspólnot naszej parafii zapraszamy w czwartek na godz. 17. 00 (przed Mszą św.) do salki na plebanii na krótkie spotkanie organizacyjne.
  1. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie.  Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Halina Kutnik l.77 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją  i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!