Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 29.10.2023

 1. Ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe dzisiaj, jutro i pojutrze o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Dla dzieci we wtorek o godz. 16.30. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym nabożeństwie przez cały miesiąc gorliwie  brali udział: dzieciom, młodzieży i dorosłym. „Bóg zapłać!”.
 1. W następną  niedzielę na sumie parafialnej o godz.10.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, w które będzie można się zaopatrzyć w zakrystii lub w biurze parafialnym. Ofiary złożone przy tej okazji będą w całości przeznaczone na cele inwestycyjne (m.in. na remont plebanii). 
 1. W środę – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze św. jak w każdą niedzielę.
 1. W czwartek- 2 listopada- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, a po południu o godz. 17.00 i 18.00. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00  tradycyjnie jest Mszą zbiorową za naszych zmarłych. Intencje na te Msze św. można jeszcze składać do środy i w czwartek przed Mszą św.
 1. Od czwartku czyli od  2 listopada do następnej soboty czyli 11 listopada włącznie  różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30, ponadto Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci w dni powszednie  listopada odprawiać będzie Drogę Krzyżową za zmarłych rano o godz. 8.00.
 1. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, uczestnictwo we Mszy św.,  przyjęcie komunii św., lub w listopadzie nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 1. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych na miesiąc listopad i na cały rok 2024 można jeszcze składać  dzisiaj i w najbliższe dni. 
 1. W tym tygodniu przypadają I- czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
 1.  Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz. 18.00.
 1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00.
 1. W piątek  okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannej oraz po południu od godz. 16.00 – 18.30.
 1. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.30 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.  
 1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę od godz.9.00. 
 1. W czwartek z racji Dnia Zadusznego biuro parafialne będzie nieczynne.
 1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na remont plebanii 5589,27 zł. Bóg zapłać! 
 1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na misje. Za wszelkie ofiary składamy gorące podziękowanie. 
 1. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, List do Pani i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 2. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Józef Szuta l. 91 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz owocnego przeżywania czasu modlitwy za naszych zmarłych. Szczęść Boże!