Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.11.2019

 1. W dniu dzisiejszym w Uroczystość Chrystusa Króla- patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego modlimy się za moderatorów i kleryków. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium.
 2. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w ostatnie już dni listopada na modlitwę za naszych zmarłych – na drogę krzyżową odprawianą o godz. 7.30. 
 3. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 4. Grupę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy w środę na Mszę św. a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 19.30.
 6. Od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przynoszą na roraty lampiony, które można wykonać w domu albo zakupić przy wyjściu z kościoła.
 7. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w terminie od 15-18 grudnia br.tj od niedzieli do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zaplanujmy sobie ten czas, zachęćmy rodzinę, sąsiadów, byśmy wszyscy dobrze przygotowali się do Bożego Narodzenia.
 8. Poświęcone opłatki wigilijne, tak jak w latach poprzednich są dostępne przy wyjściu z Kościoła a także w zakrystii  i w biurze parafialnym.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę ofiary na „tacę inwestycyjną” –przeznaczone  na pokrycie kosztów nowego wystroju prezbiterium. Zebraliśmy 8898,80 zł. Bóg zapłać także za ofiary składane w biurze parafialnym czy przesyłane na konto parafialne.
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, NiedzieliMiłosierdzia oraz Galilei.  Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Helena Mierska l.79 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Danuta Antul l.79 z ul. Boh. Starówki Warszawskiej. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdzie Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 12. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tego ostatniego tygodnia roku kościelnego. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz