Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ III Niedziela Zwykła – 27 STYCZNIA 2019 R.

 1. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach św. ( z wyjątkiem wieczoru) towarzyszy nam nasza schola parafialna „In Domino”, której dziękujemy za ich całoroczną muzyczną posługę. Młodzież pragnie pogłębić swoje umiejętności przez udział w warsztatach muzycznych. Kto chciałby ich w tym wesprzeć, może to uczynić składając ofiarę na ten cel  do puszki  przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
 2. W środę 30 stycznia przypada 16 rocz. śmierci Ks. Kan. Jerzego Główczewskiego. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za pierwszego proboszcza naszej parafii.
 3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu według następującego porządku:
 • w poniedziałek 28.01. – ul. Powstania Śląskiego 2,4,6.
 • we wtorek, 29.01. – ul. Powstania Śląskiego 8,10, domki oraz ul. Heweliusza.
 • w środę, 30.01- ul. Powstania Śląskiego 39 oraz kolęda dodatkowa.
 • w czwartek 31.01 – kolęda dodatkowa.

Kolędę dodatkowa można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 9.00 -10.00 a w piątek od 19.00 – 20.00.
 2. W tym tygodniu przypadają: I-piątek i I-sobota miesiąca.  Spowiedź  dla dzieci,  młodzieży i dorosłych w piątek w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz.16.00 – 18.30.
 3. W I-piątek nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30.
 4. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00.
 5. Nabożeństwo I-sobotnie zostanie odprawione w sobotę po Mszy św. o    7.00.
 6. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 7. W sobotę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, o 17.00 dla dzieci i młodzieży oraz o godz. 18.00. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które w czasie Mszy św. zostaną poświęcone. Dzieci z klas III przygotowujące się do I- komunii św. będą miały poświęcenie swoich świec na Mszy św. o godz. 17.00. Jest to również dzień modlitw w intencji zakonów kontemplacyjnych. W tym dniu w całej Polsce zbierane są też ofiary na te zakony.
 8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła;
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
  • w następną niedzielę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. możliwość błogosławieństwa za wstawiennictwem tego świętego, orędownika i opiekuna w chorobach gardła.
 1. Informujemy, że w ubiegła niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie kościoła 6250,74zł. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”  Za tydzień zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
 2. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 3. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Gardulski  86 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Regina Wawrzonkowska l. 85 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Barbara Piątek l. 89 z ul. Szarych Szeregów i śp. Andrzej Gula z ul. Legionów.  Polećmy Ich i wszystkich naszych zmarłych   Miłosierdziu Bożemu. Wieczny  odpoczynek …
 4. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

Dodaj komentarz