Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ IV Niedziela Zwykła – 28 Styczeń 2018r.

 1. W imieniu kapłanów pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterską do swoich mieszkań czy domów. Dziękujemy za wspólna modlitwę, miłe przyjęcie, gościnność oraz za wszelkie ofiary „Bóg zapłać!”. W poniedziałek będzie jeszcze dodatkowa kolęda. Kto chciałby jeszcze przyjąć kapłana z wizyta duszpasterską może to zgłosić dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.
 2. We wtorek 30 stycznia przypada 15 rocz. śmierci Ks. Kan. Jerzego Główczewskiego. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za pierwszego proboszcza naszej parafii.
 3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.  Spowiedź  dla dzieci,  młodzieży i dorosłych w piątek od godz.17.00 – 18.30.
 5. W I-czwartek miesiąca o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
 6. W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, o 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które w czasie Mszy św. zostaną poświęcone. Jest to dzień modlitw w intencji zakonów kontemplacyjnych. W tym dniu w całej Polsce zbierane są też ofiary na te zakony.
 7. W piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo pierwszopiątkowe a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 8. Kazimierz z posługą sakramentalną uda się do chorych w piątek od godz. 9.00, Ks. Marcin w sobotę od godz. 9.00 a Ks. Proboszcz w następny piątek tj. 9 lutego od godz. 9.00.
 9. W I-sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00 i wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 8.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca Świętego i wymiana tajemnic. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do tej wspólnoty. Wyjątkowo nie będzie spotkania po Mszy św.
 10. W sobotę o godz. 17.00 modlitwa wstawiennicza.
 11. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  • w sobotę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
 1. Informujemy, że w ubiegła niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie kościoła 6944zł. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!” Za tydzień zbiórka na Gdańskie Seminarium Duchowne.
 2. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 3. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Wiśniewska 96 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Franciszek Stefaniak l. 89 z ul. Kisielewskiego.  Polećmy Ich i wszystkich naszych zmarłych        Miłosierdziu Bożemu. Wieczny  odpoczynek …
 4. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a uczniom, nauczycielom i katechetom owocnego wypoczynku w czasie ferii. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz