Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 08 KWIETNIA 2018 R.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja wokół kościoła. Sumie będzie przewodniczył Ks. Prał. Mirosław Paracki z Gdańska Oliwy a modlitwę ubogaci Chór Kosakowianie.
 2. Po modlitwach około godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy wszystkich na „minifestyn odpustowy” przy muzyce i zabawie. Dla dzieci są przewidziane różne konkursy z nagrodami i dmuchana zjeżdżalnia. Czas będzie nam uprzyjemniał muzyką zespół Ks. Zygmunta Słomskiego z Gdańska Jasienia.  Będziemy mogli też posilić się gorącą zupę oraz kawą i ciastkiem. Organizatorzy przewidzieli też inne atrakcje. Wszystkich zapraszamy do rodzinnego świętowania. Już teraz wszystkim organizatorom i sponsorom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. W dniu jutrzejszym tj. w poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Osoby, które chciałyby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego proszone są o zgłoszenie się do ks. Marcina. Obrzęd przyrzeczeń Duchowej Adopcji będzie w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Chętnych prosimy o przybycie do zakrystii o godz. 17.45 io przyniesienie ze sobą świecy.
 4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W środę przypada w naszej parafii diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa od godz. 9.00-18.00. Program adoracji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej oraz w naszej gazetce parafialnej Miłosierdzie.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Obecność rodziców obowiązkowa.
 7. Rodziców dzieci klas III, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I-komunii św.  zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 19.00 do kościoła.
 8. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 10. W sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę wstawienniczą.
 11. W następną niedzielę „taca inwestycyjna”. Ofiary będą przeznaczone na II etap malowania elewacji kościoła, części tylnej. Za zrozumienie i ofiarność już dziś wyrażamy wdzięczność.
 12. W piątek swoje imieniny obchodzi ks. Marcin. Solenizanta polecamy modlitwom wiernych.
 13. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę oraz nasza parafialna gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 14. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia w całej diecezji a zatem i u nas odbywajcie przed kościołami zbiorki do puszek na działania naszej diecezjalnej Caritas. Jednocześnie przy wyjściu z kościoła jest do wzięcia darmowa gazetka, która jest sprawozdaniem z najciekawszych i najważniejszych działań jakie Caritas podejmował w 2017 roku. Zachęcamy aby wesprzeć te dzieła i zabrać ze sobą gazetkę.
 15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka sp. Albina Napora-Kramer l. 94 z ul. Korczaka. Ja i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 16. Wszystkim życzymy radosnego świętowania odpustu parafialnego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz