~ OGŁOSZENIA ~ PONIEDZAŁEK WIELKANOCNY – 02 KWIETNIA 2018 R.

1. Przezywamy dzisiaj w drugi dzień Świąt Wielkanocy – dzień modlitw za Katolicki Uniwersytet Lubelski.  Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na utrzymanie tej uczelni. Za wszelką pomoc składam w imieniu Rektora KUL-u serdeczne Bóg zapłać.
  2. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja wokół kościoła.
  3. Po modlitwach około godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na „minifestyn odpustowy” przy muzyce i zabawie. Dla dzieci są przewidziane różne konkursy z nagrodami. „Do tańca i różańca” będzie grał zespół muzyczny Ks. Zygmunta Słomskiego z Gdańska Jasienia.  Wszystkich też zapraszamy na gorącą zupę oraz kawę i ciastko. Zwracamy się o pomoc w organizacji festynu i upieczenie ciast na to nasze –  parafialne święto.
  4. Spotkanie dla organizatorów i pragnących pomóc w środę o godz. 19.00.
  5. Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia z Koronką przed wystawionym Najświętszym sakramentem dzisiaj oraz przez Oktawę Wielkanocną codziennie (do soboty włącznie) o godz. 15.00.
  6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  7. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
  8. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
  9. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
  10. W I-piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  11. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji tej wspólnoty.
    Po Mszy św. Ks. Proboszcz zaprasza należących do 7 i 8 róży na krótkie spotkanie przy herbatce do salki na plebanii.
  12. Osoby, które niedawno zostały włączone na czas próbny do modlitwy różańcowej zapraszamy także w sobotę na godz. 8.30.
  13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Teresa Antoniak l.84 z ul. Wiosny Ludów. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wiele radości i mocy od Chrystusa Zmartwychwstałego na ten kolejny dzień Świąt Wielkanocnych i kulturalnego śmigusa .Wesołego Alleluja!