Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ Niedziela Przemienienia Pańskiego – 6 Sierpnia 2017r.

 1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • we wtorek: wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
 • w środę: święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy;
 • w czwartek: święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
 • w piątek: wspomnienie: Św. Klary, dziewicy;
 • w sobotę: wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika;
 1. W następną niedzielę 13 sierpnia przypada dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a ok. godz. 19.30 Apel Jasnogórski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Modlić się będziemy za przyczyną Pani Fatimskiej w intencji o rychły tryumf Niepokalanego serca NMP.
 2. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 3. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30
 5. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy proszone są o dokonanie całości wpłaty do 15 sierpnia br. u Ks. Kazimierza.
 7. W związku ze 140-rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, 100-leciem Rycerstwa Niepokalanej oraz 300-leciem koronacji Obrazu Jasnogórskiego parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Niepokalanowa, Gidli, Częstochowy, Leśniowa i Torunia w dniach od 10-12 września. Koszt 300 zł. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie na zewnątrz kościoła. Zapisy wraz z kwotą wpisową – 100 zł. w zakrystii.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Jerzy Elas l.82 z ul .Powstania Wielkopolskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 9. W korytarzu zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i miesięcznik Arka.
 10. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz