Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XIX Niedziela zwykła – 13 Sierpnia 2017r.

 1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
 2. W dniu dzisiejszym tj. 13 sierpnia przypada kolejny Dzień Czuwania Fatimskiego. Uroczysta Msza św. o   godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a ok. godz. 19.30 Apel Jasnogórski i procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.
 3. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. W trakcie Mszy świętych będziemy święcić zboże, zioła i owoce. W przedsionku kościoła będzie można nabyć wiązanki kwiatów i ziół wykonane przez Panie z Koła Misyjnego. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na cele misyjne.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i koła misyjnego.
 5. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 6. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 8. Nasi Sąsiedzi OO. Franciszkanie zapraszają na odpust ku czci patrona Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe w poniedziałek tj. 14.08.2017 o godz. 18.00. Zapraszają też wiernych do udziału w „Drodze św. Maksymiliana”. Początek o godz. 15.30 w parafii św. Maksymiliana w Gdyni-Witominie i przemarsz w pielgrzymce do Sanktuarium św. Maksymiliana na Mszę św. odpustową.
 9. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 1020,50 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 10. W niedzielę za tydzień „taca inwestycyjna” przeznaczona na malowanie elewacji naszego kościoła. W pierwszej fazie prac zostaną pomalowane: ściana frontowa i ściany boczne świątyni. W kolejnym etapie pozostała – tylna, wyższa część. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dzisiaj wyrażamy wdzięczność.
 11. W związku ze 140-rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, 100-leciem Rycerstwa Niepokalanej oraz 300-leciem koronacji Obrazu Jasnogórskiego parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Niepokalanowa, Gidli, Częstochowy, Leśniowa i Torunia w dniach od 10-12 września. Koszt 300 zł. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie na zewnątrz kościoła. Zapisy wraz z kwotą wpisową – 100 zł. w zakrystii.
 12. W korytarzu zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Władysław Burzawa l.80 z ul. Powstania Śląskiego i śp. Henryk Bładzikowski l. 85 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 14. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz