~ Ogłoszenia ~ Niedziela Świętej Rodziny – 3 Grudzień 2017r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego. W ramach dziękczynienie na zakończenie Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy dziękować za kończący się rok, przepraszać za zło i prosić o potrzebne łaski na Nowy 2018 Rok.
  2. W dniu jutrzejszym 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej. Rozpocznijmy Nowy Rok z Panem Bogiem!
  3. W środę po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
  5. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
  6. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Bożego Miłosierdzia.
  7. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Marcin odwiedzi w środę tj. 3.01. od godz. 9.00 a Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00.
  8. W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła.
  9. W tym dniu zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii a także chętnych parafian i gości na wspólny opłatek, który będzie o godz. 16.00 najpierw w kościele życzenia, łamanie się opłatkiem i kolędowanie  a potem poczęstunek w salce. Panie serdecznie prosimy o upieczenie ciast na to spotkanie.
  10. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę 6 stycznia o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
  11. Wizyta duszpasterska czyli kolęda w tym tygodniu wg. następującego porządku:
  • we wtorek 2.stycznia : ul. Powstania Wielkopolskiego 82, 89, 91, 93, 97.
  • w środę 3.stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego 101, 103, 105, 107, 107AB.
  • w czwartek 4. stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego 111, 113, 115, 117, 119, 121, 123, 125, 127. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00
  1. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  2. Biuro parafialne w okresie kolędy czynne w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 9.00 – 10.00 a w piątek od 19.00- 20.00.
  3. Za tydzień w niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  4. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer naszej parafialnej gazetki „Miłosierdzie”.
  6. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro kończącego się roku, życzmy udanego sylwestra i wiele błogosławieństwa w Nowym Roku. Szczęść Boże!