Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13 MAJA 2018 R.

 1. W dzisiejszą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy także pierwszy w tym roku Dzień Czuwania Fatimskiego. W programie Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski, o 19.30 procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i Apel Jasnogórski.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz.17.30  Naszą postawą i modlitewnym uczestnictwem w tych nabożeństwach dajmy wyraz miłości do Matki Bożej.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła misyjnego a po Mszy św. spotkanie koła w salce.
 4. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa majowego.
 5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godziny 19.30.
 7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek- święto św. Macieja, apostoła;
  • w środę – św. św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski;
  • w następną niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. W czwartek swoje imieniny obchodzi Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Dostojnego Solenizanta polecamy modlitwom wiernych.
 9. Wyrażamy wdzięczność rodzicom dzieci, które w dniu wczorajszym przystąpiły do I-komunii św. za piękne przeżycie tego uroczystego dnia oraz za złożony dla parafii dar. Dziękujemy Księdzu Marcinowi za całoroczne przygotowanie dzieci do tej pięknej uroczystości.
 10. W czasie Białego Tygodnia dzieci przychodzą od poniedziałku do piątku na godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę św.
 11. W najbliższa niedzielę 20 maja na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas IV obchodzić będą I-rocznicę przystąpienia do Komunii św. Spotkanie dla tych dzieci w środę o godz. 16.00 w kościele.  Spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00 i po południu od 17.30-18.30.
 12. Gościmy w naszej parafii wystawę o św. Maksymilianie Kolbe. Zachęcamy do zapoznania się z tym wielkim świętym. Przy wystawie można nabyć majowy numer Rycerza Niepokalanej i medaliki Niepokalanej.
 13. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 891,47 zł. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień „taca inwestycyjna”  przeznaczona na malowanie elewacji tylnej ściany kościoła.
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Urszula Borkowska l.91 z ul. Korczaka. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdzie Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego, słonecznego tygodnia.

Dodaj komentarz