Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Parafialne 27.10.2019

 1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii s. Irenę Radzymińską z Instytutu Miłosierdzia Bożego, którego założycielem jest bł. ks. Michał Sopoćko, spowiednik św. Siostry Faustyny. Dziękujemy Siostrze za  przedstawienie nam historii i duchowości pierwszego obrazu „Jezu ufam Tobie! Przy wyjściu z kościoła można nabyć książki: „Pierwszy Wizerunek” i „Święto Miłosierdzia Bożego”, do zakupu których zachęcamy.
 2. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich, którzy chcą włączyć się w tę grupę apostolską zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św., a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
 3. Trwamy dalej na codziennej modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w piątek w ramach nabożeństwa.
 4. Ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe do środy włącznie o godz. 17.30. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym nabożeństwie przez cały miesiąc gorliwie  brali udział: dzieciom, młodzieży i dorosłym. „Bóg zapłać!”.
 5. W piątek – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu każdy katolik zobowiązany jest do uczestnictwa w Eucharystii.
 6. W sobotę – 2 listopada- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.30, a po południu o godz. 17.00 i 18.00 . Msza św. o godz. 8.30 i 18.00  tradycyjnie jest Mszą zbiorową za naszych zmarłych. Intencje na te Msze św. można jeszcze składać do piątku włącznie. Naszą modlitwą pomóżmy naszym wiernym zmarłym dostać się do nieba.
 7. Od następnej niedzieli czyli od 3 listopada różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. a od następnego poniedziałku tj. od 4 listopada  rano o godz. 7.30 odprawiana będzie Droga Krzyżowa za zmarłych.
 8. W tym szczególnym czasie modlitwy w intencji naszych wiernych zmarłych pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, uczestnictwo we Mszy św. oraz przyjęcie komunii św., a w dniach od 1-8 listopada nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 9. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas kolekty dzisiaj i w czwartek albo w zakrystii lub w biurze parafialnym. Wypominki całoroczne prosimy składać osobiście w zakrystii lub w biurze parafialnym. 
 10. W tym tygodniu przypadają I-piątek i I-sobota miesiąca. 
 11. W piątek  okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św.
 12. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. 
 13. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w czwartek od godz. 10.00 a Ks. Paweł w następną sobotę tj.9.11. br.
 14. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na misje. 
 15. Cotygodniową prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz