Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XII Niedziela Zwykła – 25 Czerwca 2017r.

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach i życzymy błogosławionego wypoczynku.
 2. Informujemy, że decyzją Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego Ksiądz Andrzej Siedlecki zostaje przeniesiony do parafii Św. Jadwigi Królowej w Gdańsku -Oruni. Za  3 lata gorliwej posługi pośród nas Ks. Andrzejowi gorąco dziękujemy i życzymy owocnego duszpasterzowania na nowej placówce. Uroczyście pożegnamy ks. Andrzeja na Mszy św. o godz. 18.00 w najbliższy czwartek. Od lipca będzie zatem w naszej parafii jeden kapłan mniej.
 3. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe, w tym tygodniu będą do piątku o godz. 17.30. Bardzo dziękuję tym, którzy regularnie i pobożnie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa darzy wszystkich potrzebnymi łaskami.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • we wtorek, 27.06 – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
  • w środę, 28.06 – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • w czwartek, 29.06 – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Św. Piotr jest patronem rybaków, marynarzy, portowców, stoczniowców i wszystkich ludzi morza. Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Eucharystię o godz. 8.30 i 18.00. 
 5. W środę o godz. 7.30 Godzinki ku czci MB Bolesnej a Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego. 
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30. 
 7. W tym tygodniu przypada: I-sobota miesiąca. 
 8. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Marcin i Ks. Proboszcz odwiedzą w sobotę od godz. 9.00. 
 9. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I sobotę  o godz. 7.30 na różaniec a o 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. 
 10. Informujemy, że na czas wakacji zmienia się porządek urzędowania kancelarii parafialnej. Będzie czynna według następującego porządku: w poniedziałek i piątek od godz. 16.45- 17.45 a we wtorek i czwartek od godz. 9.00 – 10.00. 
 11. W zakrystii można nabyć nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 
 12. Zostały już tylko 2 miejsca na pielgrzymkę do Fatimy. Program i zapisy po Mszy św.  w zakrystii. 
 13. W sobotę 8 lipca br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do: Piaseczna , Kwidzyna, Rywałdu i Jabłonowa Pomorskiego. Koszt 80 zł. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii. 
 14. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. 
 15. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, udanego, słonecznego tygodnia, a dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom dobrych wakacji.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz