Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 LIPCA 2018 R.

 1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
 2. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 3. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 4. W piątek 13 lipca przypada dzień czuwania fatimskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz.. 18.00), po Mszy św. ok. godz. 20.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski ( jedna część) a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu wyjątkowo (ze względu na czuwanie fatimskie) o godz. 18.30.
 6. W piątek ze względu na czuwanie fatimskie biuro parafialne będzie czynne od godz. 17.45 – 18.45.
 7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w środę -Święto Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy
  • w czwartek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w piątek – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 8. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne 850,55 zł.Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. W następną niedzielę kolekta inwestycyjna przeznaczona na malowanie elewacji tylnej ściany kościoła. Prace rozpoczęły się od poniedziałku. Najpierw powierzchnie zostały umyte do malowania a od piątku weszła ekipa malarska. Za zrozumienie i ofiarność już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 11. W dniach od 9-11 sierpnia br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Po drodze nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie, Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Świętym Krzyżu oraz Sanktuarium Matki Bożej Pojednawczyni Grzeszników w Dębowcu. Koszt 440 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Już dziś informujemy, że w dniach 28-30 września br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Kodnia, Drohiczyna, Sokółki, Suchowoli, Gietrzwałdu, Hajnówki, Białowieży, Grabarki i Rostkowa. Koszt ok. 450 zł. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 13. Organizujemy także pielgrzymkę do Turcji w terminie 10-17 listopada br. a w terminie 5-19 lutego 2019 r. do Argentyny i Brazylii – śladami Ojca św. Franciszka. Program pielgrzymek wywieszony jest w gablocie przed Kościołem. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 14. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, słonecznego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz