Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 LIPCA 2018 R.

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
 2. W środę, 25 lipca z okazji dnia św. Krzysztofa –patrona kierowców zapraszamy wszystkich kierujących pojazdami na Mszę św. na godz. 18.00, będziemy się za nich modlili, aby dobrze i w stanie trzeźwości korzystali z pojazdów i uniknęli nieszczęśliwych wypadków. Po Mszy św. poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów na placu przed kościołem.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w poniedziałek –święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  • we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • w środę – święto św. Jakuba, Apostoła;
  • w czwartek- wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
 4. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30
 7. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spektakl Teatru Maszuperia pt. „Como Postolo” o życiu i działalności św. Jakuba Apostoła, który zostanie przedstawiony o godz. 19.00 na plac przykościelny.  Spektakl prezentuje najważniejsze wydarzenia z życia apostoła w klimacie radosnej zabawy i improwizacji, nad którym dominuje refleksja nad tajemnicą świętości. Przyjdźmy i włączmy się w to przedstawienie.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w dniu dzisiejszym na „tacę inwestycyjną” ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów malowania elewacji tylnej strony kościoła. Zebraliśmy 6459,62 zł. „Bóg zapłać”. Prace zostaną zakończone w tym tygodniu.
 9. W czwartek wyrusza XXXIII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. inaugurująca w tym dniu o godz. 6.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, po której pielgrzymi wyruszą na 18-dniowy szlak pątniczy. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 11. Przypominamy, że w dniach od 9-11 sierpnia organizuje pielgrzymkę autokarową do Cmolasu, Kałkowa, Świętego Krzyża i Dębowca, a w dniach  28-30 września do Kodnia, Drohiczyna, Sokółki, Suchowoli, Gietrzwałdu, Hajnówki, Białowieży, Grabarki i Rostkowa. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 12. Organizujemy także pielgrzymkę do Turcji w terminie 10-17 listopada br. a w terminie 5-19 lutego 2019 r. do Argentyny i Brazylii – śladami Ojca św. Franciszka. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 13. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz